Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ja som onoho casu tiez skusil gentoo. Nefungovalo acpi, takze nesiel vetrak.Zajisté vysoce kvalitní stroj, když si není schopen ovládat si základní životní funkce svépomocí. ;)
Aby sa procesor neuvaril tak to pouzilo cpu throttling nasledkom coho sa Kernel kompiloval 3 hodiny, ku kompilovaniu modulov som sa ani nedostal.Řeknu ti tajemství. Gentoo můžeš instalovat z libovolné linuxové instalace nebo liveCD. Pokud tedy v gentím liveCD chybí něco důležitého v jádru, tak není nic snažšího, než ten chroot udělat odněkud, kde to funguje
[1] default-linux/x86/2006.1 [2] default-linux/x86/no-nptl [3] default-linux/x86/no-nptl/2.4 [4] default-linux/x86/2006.1/desktop [5] default-linux/x86/2007.0 [6] default-linux/x86/2007.0/desktop * [7] hardened/x86/2.6 [8] selinux/2007.0/x86 [9] selinux/2007.0/x86/hardenedA co sa tyka globalnych use flagov v /etc/make.conf tak tie vyuzivam co najmenej a hlavne ked chcem globalne zrusit nejaku podporu napr "-gnome -esd". Ak chcem pre niektory balik nastavit konkretny use flag tak to robim v subore /etc/portage/package.use. Vzdy ked idem instalovat nejaky program tak najprv si dam "emerge -vp qt" a rozhodnem sa ci chcem nastavit/zakazat nejaky use flag. Ak danemu flagu nerozumiem tak "euse -i nas". Takto si udrzujem system dlhodobo cisty a vlastne s kazdou instalaciou/upgradom balikov ho dostavam do lepsieho stavu.
Tiskni
Sdílej: