Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Welcome to desktop Linux! Here are some of my distro recommendations:
Ubuntu is a hugely popular OS. If you want to get deep into desktop Linux, Ubuntu made a few annoying decisions, but it's honestly not a big deal. It's popularity means the Internet has loads of guides and tutorials for almost everything on Ubuntu, so my few issues are easy to solve anyways.
Fedora Workstation gives you a nearly pure Gnome experience. It's backed by RedHat and it's remarkably stable while also using modern Linux techniques and technologies. A solid choice if you want your system to "just work."
Linux Mint. It's Cinnamon desktop is not Gnome, but Mint is a lightweight and comfortable distro for new users. It's also based on Ubuntu, so a lot of the guides and software that are available for Ubuntu will also (probably) work on mint.
Backup sluzba na styl dropboxu.
Nie je to nic moc, nema to nejake super funkcie. Jedina vyhoda je ze to bezi pod Haiku a pod Linuxom tiez, co taky Dropbox ma klienta len pre Linux. Pred istym casom som nasiel na nete zopar examples ako v jazyku C vyuzit kniznicu libcurl tak som dostal sialeny napad spravit si jednoduchu aplikaciu na zosynchronizovanie lokalneho a remote priecinka. zatial funguje len ta synchronizacia bez moznosti mazania suborov. Pridal som podporu pre viacero uctou s jednoduchou inicializaciou.
Funguje to a ja na jednom pc kde mam Haiku nakopcim subory a na druhom sa mi ukazu kedze si zosynchronizujem priecinky.
Zatial verzia len pre Haiku a 64bit Linux, kedze nemam kde skompilovat 32bit binarku.
Pripadne vyuzitie? : Ako nastroj na prenos suborov medzi pc
Domovska stranka odkial sa daju stiahnut zdrojaky: FUBOX homepage
pridana podpora pre web rozhranie
http://linuxaci.6f.sk/fubox-www
Update: upraveny nazov blogu, a zmena mena z JEBOX na FUBOX
Po zvazeni negativnych reakcii ohladom mena sluzby (co je fakt to najmenej) som sa rozhodol premenovat project.
Novy nazov je FUBOX, co znamena Files Under Box.
Tiskni
Sdílej:
dakujem.. znie to pekne :) prave som skompiloval linuxaovu binarku.. zatial programcek len vivijam a pouzivam free webhosting tak neamm moc miesta, program nevyzaduje registraciu
na zaciatku je potrebne spustit inicializaciu s heslom
./je_loader jeinit <heslo>
no a potom spustit demona
./je_daemon
pripadne jednorazovy sync
./je_loader sync
este dodam ze subory sa nedaju zatial mazat
tak pridana dalsia featura
vypis liniek na subory
./je_loader jelinks
priklad
http://linuxaci.6f.sk/jebox//9203d7058c0daa4c2ad4557108995d43/torii_gate.jpg
ll /dev/ | pr | cat
2. Je to binární bastl pochybné kvality
3. Zamysli se, jestli je opravdu nejlepší nápad psát texty v jazyce (angličtina), u kterého děláš chyby v naprostých základech
Je fajn, že si hraješ, ale přehodnoť, jestli je nejlepší nápad všechny ty své "hračky" zveřejňovat.
Neber to jako nějakou narážku na tvou osobu, nýbrž jako něco na způsob konstruktivní kritiky.
Nápady máš zajímavé, bohužel jejich implementace je už o něco (o dost) horší...
Backup sluzba na styl dropboxu.LOL - mas verziu pre Android a iOS? Nie? Tak o com chlapce tocis?
jato vyuzivam na synchronizaciu suborov medzi Haiku a Linuxom
1.. Haiku mam na druhom pc
2.. Haiku ma ftp.. ale preto som vytvoril jebox aby to bolo automatizovane.
3.. samba zatial pre haiku nie je, zatial je len AFP server (apple zdielaci protokol)
to hej. zatial to ale len testujem ,, inac aj ked zdrojaky su pochybnej kvality planujem uvolnit ako free pod X11/MIT licenciou