Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Welcome to desktop Linux! Here are some of my distro recommendations:
Ubuntu is a hugely popular OS. If you want to get deep into desktop Linux, Ubuntu made a few annoying decisions, but it's honestly not a big deal. It's popularity means the Internet has loads of guides and tutorials for almost everything on Ubuntu, so my few issues are easy to solve anyways.
Fedora Workstation gives you a nearly pure Gnome experience. It's backed by RedHat and it's remarkably stable while also using modern Linux techniques and technologies. A solid choice if you want your system to "just work."
Linux Mint. It's Cinnamon desktop is not Gnome, but Mint is a lightweight and comfortable distro for new users. It's also based on Ubuntu, so a lot of the guides and software that are available for Ubuntu will also (probably) work on mint.
Dneska som po relativne dlhšej dobe pozrel na git projektu WindoMaker a zaujalo ma vydanie ďalšej novej verzie tohto okeného manažéra.
Všimol som si pri čítaní fór na nete nevynimajúc abíčko, že mnohí obľubujú funkciu, ktorú poznáme z windowsov, tzv. prilepovanie okien. Túto funkciu už má aj nový Mac OS takže asi je dosť žiadaná. Samozrejme tých noviniek, čo ma zaujali je viac ale to že už aj WindowMaker ma túto featuru je na zváženie na jeho vyskúšanie.
Škoda, že niečo také nemá aj Fluxbox. Aj keď je tých novieniek viac tak ešte jedna ma zaujala a to že by malo fungovať tzv replace keď používaťe napr. openbox a chcete prepnúť do WindowMakera. Potrebné je ale túto featuru zahrnúť pri kompilácii.
odkaz na github je na: http://windowmaker.org/dev.php
jedná sa o verziu 0.95.7
Tiskni
Sdílej:
presne tak ako popisal chrono, ale velmi sa mi paci pravym tlacitkom na title okna v menu polozka unmaximize teraz funguje aj pre toto ze vrati do povodneho stavu
...šel bych právě cestou upravování KWin, neboť je aktivně vyvíjený a umí spoustu užitečných věcí.To by ty užitečné věci musely být fakt hodně super abych se kvůli nim uvázal k takovému molochu