Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
IMHO to snad ani nemá dál cenu komentovat. Si pamatuju jak jednou dva chytrolíni pěkně ironicky počítali, když jsem kliknul na C: na staré 100Mhz 486 a jak se řezali když napočítali do 20 sekund a měli průpovídky o64 Mb RAM 2Mb grafická karta (integrovaná, sdílená) Nějakej 6.5Gb disk
rychlosti počítače. Co je to uspávání disku jsem se jim radši ani vysvětlit nesnažil. No a toto je podobný případ. Mám dispozici 150Mhz Pentium bez MMX a snad bych do toho dostal i nějaké dostatečné množství paměti, nějakou grafiku s akcelerací a pořádný disk přes USB.(Windows XP a Elive na to valili vcelku úctyhodně). Mám udělat podobný test já a ztrapnit tě?
Nevystatuj sa recami - urob blog do konca tyzdna!
Neblogujes? Hmm zacni! Tento blog uz bude v tom case v zabudnuti, nie?
Tento blog uz bude v tom case v zabudnuti, nie?To je fakt. Na druhou stranu, začít takto imbecilně? Snad pokud tak až po prvním příspěvku.
spustat KDE/X pod rootom. to je napad..
wow!
Asi tuším kam míříte, takže odpovídám, že KDE bez kwin je stále kde, je tam řada démonů, pro zrychlení spouštění KDE aplikací, služby KDE a další démoni, vše dirigované démony kded4, kdenit4 a klauncher.
Doporučuji Compiz nebo nějaký jiný kompozitní okenní manažer.
Už bys měl zahodit tu 286 a pořídit si nový hardware
Tiskni
Sdílej: