Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Aneb já jsem malý masochista :P
Jelikož je abíčko plné nového kde tak jsem nemohl být pozadu! Natočil jsem video jak je vlastně rychlé (pekelně, řeknu vám). Omlouvám se že jsem si neublognul článek sem, ale oba moji návštěvníci mého webu byli celí nedočkaví na článek (ano, mluvím o google a seznam botovi :)). Článek a video naleznete zde
Tiskni
Sdílej:
IMHO to snad ani nemá dál cenu komentovat. Si pamatuju jak jednou dva chytrolíni pěkně ironicky počítali, když jsem kliknul na C: na staré 100Mhz 486 a jak se řezali když napočítali do 20 sekund a měli průpovídky o64 Mb RAM 2Mb grafická karta (integrovaná, sdílená) Nějakej 6.5Gb disk
rychlosti počítače. Co je to uspávání disku jsem se jim radši ani vysvětlit nesnažil. No a toto je podobný případ. Mám dispozici 150Mhz Pentium bez MMX a snad bych do toho dostal i nějaké dostatečné množství paměti, nějakou grafiku s akcelerací a pořádný disk přes USB.(Windows XP a Elive na to valili vcelku úctyhodně). Mám udělat podobný test já a ztrapnit tě?
Nevystatuj sa recami - urob blog do konca tyzdna!
Neblogujes? Hmm zacni! Tento blog uz bude v tom case v zabudnuti, nie?
Tento blog uz bude v tom case v zabudnuti, nie?To je fakt. Na druhou stranu, začít takto imbecilně? Snad pokud tak až po prvním příspěvku.
spustat KDE/X pod rootom. to je napad..
wow!
Asi tuším kam míříte, takže odpovídám, že KDE bez kwin je stále kde, je tam řada démonů, pro zrychlení spouštění KDE aplikací, služby KDE a další démoni, vše dirigované démony kded4, kdenit4 a klauncher.
Doporučuji Compiz nebo nějaký jiný kompozitní okenní manažer.
Už bys měl zahodit tu 286 a pořídit si nový hardware