Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
... z nového ROOTa. Možná jsem trošku konzervativnější, ale ROOT byl pro mě symbolem kvalitních článků a celkem jednoduchého černého designu. Kvalitní články se v poslední době objevovaly málo (ale nemusí pršet že?) ale byly (no popravdě poslední opravdu dobrý článek byl "Začínáme bezpečně z FreeBSD" a celkem se mi líbí i povídáni o Forthu). Jednoduchý černý design byl ... už není. První dny jsem nepropadal panice, přece jen jsem naivně doufal, že tvůrci webu si reakce uživatelů vezmou k srdci a udělají alternativní styl (což v době XHTML a CSS opravdu NENÍ!! problém). Kvůli tomu jsem se na ROOTa taky registroval. Leč jiný styl není a asi nebude (5.2.2005 - Po přečtení diskuse jsem zjistl, že alternativní styl prý má být... No ono je to stejně jedno, s níže popsaným postupem si připadám jak na starém ROOTovy). Vzpomněl jsem si na tento článek (O co tady běží (pozor vede na ROOTa :) ) a zjistil, jak se lidé a jejich názory mění... RADIKÁLNĚ. Tvůrcům je naprosto jedno co si o jejich veledíle uživatelé myslí. V kontrastu s tím je ABCLinuxu. Zde nechali uživatele tak dlouho "remcat" až se našel člověk, který vytvořil styl ne nepodobný starému, elegantní a čitelný. ROOT není ani elegantní a už vůbec ne čitelný.
Tak tím sem prokousal a nakonec malý návod pro ty, kteří by chtěly ROOTa číst, ale chtěli by design alespoň trošku podobný strému (návod je převzatý z jednoho diskusního příspěvku, snad se autor nebude zlobit :) )
Tiskni
Sdílej:
Tak URIid je právě to, co jsem před nedávnem hledal. Dík za to.
Jen pro doplnění - na rootu to není potřeba, root má <body id="www-root-cz"> už sám o sobě.