Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
I když to nebude slibovaný Linux přes NFS (možná se překonám a napíšu o tom raději článek,... tedy pokud by ho vůbec někdo chtěl ). Ale zpět k tématu. Tím bude Java a Swing. Lépe řečeno popis dvou komponent, které se mi opravdu líbí a silně vylepší standardní (už jsem byl opraven a je tam d
) komponenty.
Opravdu moc hezké vylepšení. Umí do standardního ComboBoxu přidat vlastnost autokompletace. V praxi to vypadá asi tak, že kliknete na combobox, začnete psát, v té chvíli se otevře popup okno comba a jak píšete, automaticky přeskakuje na nejbližší tvar, vámi zadaného slova... Vysvětluje se to špatně. Toto víceméně umí i standardní JComboBox, ale bohužel jen pro první písmeno. Toto rozšíření podporuje libovnolný počet písmen. Najdete jej na Inside JComboBox: adding automatic completion. Je tam celkem přehledná teorie, jak to funguje, ale pro ty co se tím nechtějí prokousávat, tak stačí do kódu uvést asi toto AutoCompletion.enable(mujComboBox); a je to. Jen pozor, má to takovou vychytávku, nad kterou jsem se dneska trápil asi 2 hodiny. Nepříliš dobře to funguje ve spojení s Threadem.
Taková, jako je například v Apple iTunes, nebo Konqueroru (tedy sudé a liché řádky se liší barvou). Najdete zde. Sice je to potřeba ještě trošičku upravit, ale funguje skvěle.
Toť konec mého programátorského blognutí. Doufám, že se líbílo
Protože nevím rozdíl mezi standartou a standardem, napíšu stokrát spojení STANDARDNÍ KOMPONENTA.
for ((i=0;i<100;i++));do echo "STANDARDNÍ KOMPONENTA";done
Tiskni
Sdílej: