Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
AMIGA OS už v roce 1985Oprava: Workbench® už v roce 1984
eh. Amiga je tusim propiertarny systemm. linux jefree.. porovnavat sa moze tak AROS s Linuxom a v tomto je Linux niekde inde....
ktery jel na jednom presne definovanem hw ..... zatimco linux jede od lednicky, televize, pres telefony, az po superpocitace s tisici procesory ....
Haiku / BeOS in heavy load
kqemu...
spiz nepouzitelne ......
asi jsi nevidel xorg-video-ati s novejsimi jadry a mesou , ze ....
lebo po jednom update mi prestala chodiť akcelerácia (kwin efekty), takže som momentálne na openboxe
Nechci vypadat jako kverulant, ale nestačilo vypnout ty efekty? :-)
glxgears
?
$ glxgears Running synchronized to the vertical refresh. The framerate should be approximately the same as the monitor refresh rate. 296 frames in 5.0 seconds = 59.125 FPS 298 frames in 5.0 seconds = 59.420 FPSDosť bieda, však? Inak lspci hlási toto
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82945G/GZ Integrated Graphics Controller (rev 02) (prog-if 00 [VGA controller]) Subsystem: Micro-Star International Co., Ltd. Device 7267 Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 16
Dosť bieda, však?Ne, to je v pořádku, nebo minimálně ne úplně špatně, málo FPS tam je kvůli VSyncu...
obecně k tomu stačí pouhý rebootToho jsem si nevšiml.
A proto máme udev.A ten se v tomhle ohledu chová jako windows 95.
Toho jsem si nevšiml.
Ano, v určitých specifických případech je možné, že se to nestane. Ale že by to po těch sedm let mohlo uniknout někomu, kdo se o systém hlouběji zajímá, mi připadá krajně nepravděpodobné.
A ten se v tomhle ohledu chová jako windows 95.
Tak to jste měl nějaké hodně nestandardní Windows 95, že se v nich dala relativně jednoduchými textovými konfiguračními soubory přesně specifikovat pravidla, jak identifikovat jednotlivá zařízení a jak na ně reagovat.
Ano, v určitých specifických případech je možné, že se to nestane. Ale že by to po těch sedm let mohlo uniknout někomu, kdo se o systém hlouběji zajímá, mi připadá krajně nepravděpodobné.Za těch 7 let se mi to stalo přesně 2x vždy po upgrade jádra na novější verzi. A vždy shodně na všech strojích. Takže bych to na nějakou náhodu neviděl.
Tak to jste měl nějaké hodně nestandardní Windows 95, že se v nich dala relativně jednoduchými textovými konfiguračními soubory přesně specifikovat pravidla, jak identifikovat jednotlivá zařízení a jak na ně reagovat.No tam se to dělalo relativně jednoduchým registrem, ale pointa je, že obě řešení trpí tím, že když si to nedodělá uživatel sám tak si to žije svým životem. BTW když ty persistent net pravidla použiju tak zas mám problém při výměně síťovky.
Za těch 7 let se mi to stalo přesně 2x vždy po upgrade jádra na novější verzi. A vždy shodně na všech strojích. Takže bych to na nějakou náhodu neviděl.
Jak jsem napsal, při troše štěstí (nebo spíš snahy) je možné, že jste se tomu dosud úspěšně vyhýbal. Ale realita je taková, že počínaje řadou 2.6 prostě pořadí detekce zařízení při startu (a tudíž ani jejich defaultní pojmenování jádrem) není persistentní a i když se v konkrétních případech může stát, že to vychází, je nezodpovědné na to spoléhat. Ono tak úplně persistentní nebylo ani dřív, ale od řady 2.6 už se vývojáři jádra přestali snažit předstírat, že to jde, a dali k dispozici nástroje umožňující se s tím vypořádat.
BTW když ty persistent net pravidla použiju tak zas mám problém při výměně síťovky.
Což bohatě stačí, protože síťové karty se vám v počítači těžko vymění bez vašeho vědomí (něco takového jsem zažil jen u virtuálu běžícího pod MS Virtual PC, ale i tam to šlo vypnout). Takže není problém po výměně pravidla příslušným způsobem upravit.
Takže jste si pravidla pro persistent net vypnul? To se pak nemužete divit, že to dělá přesně to, co jste chtěl.
Při výměně síťové karty se pravidla chovají rozumně. Pokud máte ve stroji více rozhraní a nějaké z ních umře, tak je logické chtít udržet původní názvy na zbývajících.
Tiskni
Sdílej: