Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Některé firmy (ehm, Canonical, ehm) aplikují na vanillu bambilióny patchůHm, ehm, soryvoe, nedělá tohle každá entrprajsdystrybucepyčo?
Jasné, lebo je úplne bez problému napísať za týždeň 1000 patchov na novú verziu SW. A naopak, distro s dobou vývoja pol roka a dlhšou, ktoré mieri na nejakú úroveň stability, určite bude používať vanilku a nič nebude patchovať
Jasné. Ale stačí, aby pár kľúčových balíkov ten konzervatívny model nemalo a v stable distre si bez patchov nepomôžeš. Takže vanilla/patched vs. rolling/stable nie sú podľa mňa nezávislé, ale naopak, silne korelované formy vývoja.
Ale stačí, aby pár kľúčových balíkov ten konzervatívny model nemalo a v stable distre si bez patchov nepomôžeš.To je to, co ta distra dělají, kde upstream neposkytuje plný servis, tam si dopomůže distribuce sama (a změny zveřejní). Takhle přesně si představuju otevřený způsob vývoje, který mi ke svobodnému software a opensource výborně ladí.
Moměrně idealistický a naivní názor. Počet uživatel "Rolling Stones" dister se v objemu linuxových dister blíží statistické chybě.Stejně tak se počet uživatelů linuxu na desktopu blíží statistické chybě. To není argument.
Dávat rovnítko mezi rolling updates a bleeding edge balíčky mi přijde čistě účelové a průhledné.No to mně taky. Dobře že jsem to neudělal
Taková Fedora není rolling updates, a její příspěvek v reportování, či přispívání do upstreamu bude řádově větší, než příspěvek všech rolling updates distribucí dohromady.No to by mě zajímaly nějaký čísla v tomhle ohledu. Nebude to spíš RHEL?
čím to asi bude?
Stejně tak se počet uživatelů linuxu na desktopu blíží statistické chybě. To není argument.Řekl bych, že zastoupení uživatelů Linuxu mezi přispěvovateli do Linuxu bude zřejmě 99,99%. Ale možná se pletu
Tiskni
Sdílej: