Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tak to bych dal pod to zrát, protože emocemi se měníš.
Ok, já v tom vidim rozdíl v míře a zaměření, proto je to extra.
P.S. Napoleonův seržant: "Snad byste nechtěli žít věčně?"
Vzhledem k nedostatečnosti údajů o životě, co je před ním a po něm, je skutečně těžké něco důvodně tvrdit. Postoje a zkušenosti jsou různé. Jsou ženy, co nechtějí mít vlastní děti. Jsou lidé, mající potěšení z ponižování druhých. A i za těmito vnějškovými projevy by mělo být něco z mých vybraných aktivit.
Jako další možnost mne napadla "mlčet", ale i to se dá shrnout pod termín "trpět".
Zkuste si to víc promyslet, jak a co byste asi cítil při daných stavech. Pokud nemáte komu co říci či třeba nemůžete sdělit při nějaké bolesti, tak spíš mlčíte. Jedno může být zdrojem druhého a obráceně.
Ukecanej? Jak kdy, spíš momentálně málo efektivně produkující.
Pokud nemáte komu co říciTak se venuju svym myslenkam nebo jinym konickum a jsem spokojeny :) Naopak kdyz me z toho nekdo vytrhuje a chce abych ho poslouchal nebo dokonce i odpovidal, tak trpim :)
či třeba nemůžete sdělit při nějaké bolesti, tak spíš mlčíteKdyz me neco hodne boli, tak skucim, jsem zly apod. a naopak spis lidem sdelim svoje mineni o nich a podobne veci, ktere bych si jindy nechal pro sebe :) A pokud nekomu chci neco rict, ale nakonec dojdu k tomu, ze bude lepsi to nerict, tak to proste nereknu a nijak me to netrapi. Ale uznavam, ze nekdo s velkou potrebou verbalne komunikovat (cili upovidany :)) by v tomhle pripade mohl citit pnuti, nebo i trpet :)
Hm, pravda, to tam chybí, něco jako hledat poznání, lepší svět, snažit se pochopit, třeba spolupracovat.
Sport bych formuloval spíše jako projev existence, ne jako to, proč jsme na světě.
P.S. padnout do postle a jít spát až ráno
Hm, tak jako tak, sportujte si, jak chcete, ale nakonec začnete stejně přemejšlet, proč to všechno, jakej to má smysl.
Blogovat častěji? Musí být o čem, aby to za to stálo.
Tiskni
Sdílej: