Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Mam nainstalovane, ale aj tak vyzeraju fonty v iceweasel dost ... no divne ...To zkrátka k Debianu tak nějak asi patří (viz např. Fonty ve Firefoxu jiné než v ostatních aplikacích) - a asi nejen to. Podobné drobnosti mě právě naopak od Debianu stále odrazují. Stabilita a konzervativní přístup (tj. výhoda pro robustní pracovní stanici bez administrátorských zásahů) je jedna strana mince, ta druhá jsou tyto drobné... řekl bych přímo nedostatky vyladění vůči koncovému uživateli, při jejichž řešení se docela jako administrátor zabavíte. Takže se moc nedivím řadě "hobby-adminů", že raději sáhnout třeba po Ubuntu anebo openSUSE - ty mají sice svoje mouchy, ale zase je v těchto distribucích patrná snaha po optimalizaci pro koncového uživatele, ať už se týče funkčnosti anebo celkového designu.
dpkg-reconfigure fontconfig
jak primitivniii ale jak ucinne ;)
Zatimco Debian běžnej uživatel Linuxem nepoznamenanej dost možná ani nenainstaluje, natož aby do něj nacpal KDE/GNOMEMusim trosku namietat i kde Debian pouzivam len na serveroch a na desktope ArchLinux, ale skusal som Debian instalovat i ako Desktop a po nainstalovani a zaciarknuti X bol plne fukcny system Gnome vratane klikacej aplikacie na spravu balickov, takze nevidim dovod preco by instalaciu v podstate pomocou "kuzelnika" nezvladom zaciatocnik. Jedine co si pamatam je v Ubuntu ozivenie Beryla na jedno kliknutie ale to je tak jedine co ma napada a pre pracu dost nepodstatne.
Chcem viac rozumieť linuxu. Z openSuSE sa pomaly ale isto stáva Widla s linuxovým kernelom :/Že tyhle žblepty ještě někoho baví.
Tiskni
Sdílej: