Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
class A{ A(){} };je oveľa ťažšie ako
class A: def __init__(self): pass?
x = nejakaTrida ()Alébrž v C++ bychom dělali:
nejakaTrida *x = new nejakaTrida ();To minimálně svádí k zamyšlení, k čemu je to new
nejakaTrida x;Takže kde ti vydrži dlhšie neznalosť konštruktora?
Asi se na to programování vybodnu a budu dělat skrpity v Pythonu...to jako ze Python neni programovani?!
#include <stdio.h> int main() { puts("Hello world"); }Mě to přijde dostatečně krátké. Podívejte se na tu dokonalou, objektovou Javu. Když to napíšu v Pythonu, tak to sice můžu spustit všude, ale až po tom, co si tam nainstaluju obrovský interpreter. Tohle hello v C u mě zabírá jen 2996 bytes.
puts(const char*)
existuje...
Ano? A jaká tedy bude návratová hodnota do shellu, čili jak poznám, že program skončil korektně nebo zda došlo během běhu k chybě? Proč mi příkaz
./programek && echo "1"nevypíše jedničku, ačkoli by měl, neboť k žádné chybě nedošlo?
Popravdě mi na mysl přichází spousta ošklivých slov, protože už jsem měl zkušenost s programátorama, co kašlou na návratové hodnoty, a je jim naprosto putna, co to vrací. Je utrpením (spolu)pracovat s takovými lidmi.
main
neukončují, je tedy zcela zbytečné tam nějakou hodnotu nastavovat. Ani GCC s vypnutými optimalizacemi ji tam nenastaví, je-li v době překladu zřejmé, že se tam procesor nedostane.
Proč? Právě kvůli těm hodinám stráveným hledáním. Nějak se mi to vybavilo... :-/. A tohle přeci nebyl odsudek a ani jsem nemluvil škaredě. Nebo to fakt vyznívá až tak zle?
Jasně, že to je v pohodě. Šlo mi o to, že jste tvrdil, že tam nic nechybí.
Myslím si, že tohle dělání věcí napůl ve stylu "ono to nějak funguje" je velmi špatná známka dnešní doby. Ale to by bylo úplně na jinou diskusi .
Jasně, že to je v pohodě. Šlo mi o to, že jste tvrdil, že tam nic nechybí.
Myslím si, že tohle dělání věcí napůl ve stylu "ono to nějak funguje" je velmi špatná známka dnešní doby. Ale to by bylo úplně na jinou diskusi .
lubos@ares ~ $ time ./hello Hello world real 0m0.002s user 0m0.000s sys 0m0.000s lubos@ares ~ $ time python -c "print 'Hello world'" Hello world real 0m0.023s user 0m0.016s sys 0m0.004s
char a,b,c; a = 'a'; b = 'b'; c = a ^ b;Zkuste si to v Javě.
Ono se stačí třeba jen podívat na podmínky... podmínkou v if() mohou být jen výrazy s výsledkem boolean a podobných příkladů pruzení by se našlo dost.
Způsob v C++: použijte dynamic_cast. V Javě se vždy použije něco jako dynamic_cast, v C++ je to po vůli programátora.
V jednom programu si musím v opengl vykreslovat pozadí pomoví gldrawpixels, zrovna tam bych chtěl vektor<>, ale bohužel pro předávání do opengl funkce je to špatné (nebo myslím, že to nejde).std::vector má metodu data(), nebude to ta, co potřebujete?
man std::vector
- nevím, jestli starší GCC má u sebe tyto man pages, ale GCC 4.1 prerelease je u sebe má.
Pokud mi nevyhovuje man, tak chodím sem, respektive na snapshot této dokumentace, co jsem si stáhnul na disk.
vec.data()nebo:
&vec[0]
Myslim ze mam budoucnost naplanovanou. Diky vsem
Tiskni
Sdílej: