Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
class A{ A(){} };je oveľa ťažšie ako
class A: def __init__(self): pass?
x = nejakaTrida ()Alébrž v C++ bychom dělali:
nejakaTrida *x = new nejakaTrida ();To minimálně svádí k zamyšlení, k čemu je to new
nejakaTrida x;Takže kde ti vydrži dlhšie neznalosť konštruktora?
Asi se na to programování vybodnu a budu dělat skrpity v Pythonu...to jako ze Python neni programovani?!
#include <stdio.h> int main() { puts("Hello world"); }Mě to přijde dostatečně krátké. Podívejte se na tu dokonalou, objektovou Javu. Když to napíšu v Pythonu, tak to sice můžu spustit všude, ale až po tom, co si tam nainstaluju obrovský interpreter. Tohle hello v C u mě zabírá jen 2996 bytes.
puts(const char*)
existuje...
Ano? A jaká tedy bude návratová hodnota do shellu, čili jak poznám, že program skončil korektně nebo zda došlo během běhu k chybě? Proč mi příkaz
./programek && echo "1"nevypíše jedničku, ačkoli by měl, neboť k žádné chybě nedošlo?
Popravdě mi na mysl přichází spousta ošklivých slov, protože už jsem měl zkušenost s programátorama, co kašlou na návratové hodnoty, a je jim naprosto putna, co to vrací. Je utrpením (spolu)pracovat s takovými lidmi.
main
neukončují, je tedy zcela zbytečné tam nějakou hodnotu nastavovat. Ani GCC s vypnutými optimalizacemi ji tam nenastaví, je-li v době překladu zřejmé, že se tam procesor nedostane.
Proč? Právě kvůli těm hodinám stráveným hledáním. Nějak se mi to vybavilo... :-/. A tohle přeci nebyl odsudek a ani jsem nemluvil škaredě. Nebo to fakt vyznívá až tak zle?
Jasně, že to je v pohodě. Šlo mi o to, že jste tvrdil, že tam nic nechybí.
Myslím si, že tohle dělání věcí napůl ve stylu "ono to nějak funguje" je velmi špatná známka dnešní doby. Ale to by bylo úplně na jinou diskusi .
Jasně, že to je v pohodě. Šlo mi o to, že jste tvrdil, že tam nic nechybí.
Myslím si, že tohle dělání věcí napůl ve stylu "ono to nějak funguje" je velmi špatná známka dnešní doby. Ale to by bylo úplně na jinou diskusi .
lubos@ares ~ $ time ./hello Hello world real 0m0.002s user 0m0.000s sys 0m0.000s lubos@ares ~ $ time python -c "print 'Hello world'" Hello world real 0m0.023s user 0m0.016s sys 0m0.004s
char a,b,c; a = 'a'; b = 'b'; c = a ^ b;Zkuste si to v Javě.
Ono se stačí třeba jen podívat na podmínky... podmínkou v if() mohou být jen výrazy s výsledkem boolean a podobných příkladů pruzení by se našlo dost.
Způsob v C++: použijte dynamic_cast. V Javě se vždy použije něco jako dynamic_cast, v C++ je to po vůli programátora.
V jednom programu si musím v opengl vykreslovat pozadí pomoví gldrawpixels, zrovna tam bych chtěl vektor<>, ale bohužel pro předávání do opengl funkce je to špatné (nebo myslím, že to nejde).std::vector má metodu data(), nebude to ta, co potřebujete?
man std::vector
- nevím, jestli starší GCC má u sebe tyto man pages, ale GCC 4.1 prerelease je u sebe má.
Pokud mi nevyhovuje man, tak chodím sem, respektive na snapshot této dokumentace, co jsem si stáhnul na disk.
vec.data()nebo:
&vec[0]
Myslim ze mam budoucnost naplanovanou. Diky vsem
Tiskni
Sdílej: