abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    kazehakase

    20.5.2006 19:11 | Linux | poslední úprava: 20.5.2006 20:44

    Od té doby co jsem si stáhl Operu 9.0b, jsem si říkal, že s Operou to jde s kopce. Proto jsem hledal něco mezi FF a Operou.
    Konqueror jsem nechtěl jelikož mi to nepřišlo dost dobré jako prohlížeč (omlouvám se všem KDE maniakům) navíc v shared Opeře mi nešlo napsat ď a ť.
    Včera se mi dostal do ruky Linux+, ve kterém je mimochodem zmínka o Kazehakase. Je to stejně rychlé jako Opera a do XFCE se mi to hodí i vzhledově, jelikož je to GTK jako FF.
    Myslím, že u Kazehakase zůstanu...Tak držim si palce:P

    Aktualizace: Po doporučení a odzkoušení BonEcha2 jsem u něj zůstal, milé že?:-D        

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    20.5.2006 19:13 Ricardo | skóre: 27 | blog: Ricardo | Horní Suchá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Zajimavé, čekal ale kdes přišel na ty KDE maniaky?
    My mind may be raving, my words may be void, but I am not afraid of being moderated below threshold!
    20.5.2006 19:24 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Neznas Davida;-):-D
    David Watzke avatar 20.5.2006 19:27 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    LOL, nejsem KDE maník :-) To přijde až se naučím C++ ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    21.5.2006 01:43 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Až se naučíš celé C++, nebudeš mít už do důchodu daleko... :-D ;-)
    David Watzke avatar 21.5.2006 08:26 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Jestli vůbec někdy ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 20.5.2006 19:13 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Co je na Konqueroru špatného? :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.5.2006 19:27 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    když se dostanu na stránku s flashem, tak se mi v nové záložce otevře stránka, která mě vybízí k jeho stažení

    a je mi celkem jedno, zda lze tohle chování potlačit, pracuji často na různých počítačích a chci, aby se prohlížeč choval rozumně už v implicitním nastavení
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    David Watzke avatar 20.5.2006 19:29 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Asi nemáš nainstalovaný/nastavený nsplugins.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.5.2006 19:18 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Btw, zkoušel jsi Firefox 2.0a2 Bon Echo? FF 1.5 mi na mém HW, přijde příliš pomalý, ale dvojková verze je už docela dobře použitelná. No, ale stejně links2 rulez :)
    David Watzke avatar 20.5.2006 19:28 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Všichni tvrdí jak je novej FF2 rychlej, ale mně to přijde úplně stejný :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.5.2006 20:13 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Na mem Duronu@900 je to silne znat, to mi ver... FF1.5 uz nechci ani videt.. Bon Echo rulez!!!
    David Watzke avatar 20.5.2006 20:14 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    No dobře, to první Bon Echo bylo úplně stejný, ale tahle dvojka startuje fakt rychle, to se musí nechat ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.5.2006 23:01 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Hmmmm, tak to teda musím vyzkoušet.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.5.2006 22:23 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Bon Echo je skvělé. On se ten prohlížeč bude moct používat, aniž bych vždycky usnul.
    20.5.2006 19:32 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    No, nevím. Občas Kazehakase nainstaluju a vyzkouším, abych se podíval, jak pokročil vývoj. Hned potom ho ale zase zklamaně smažu a vrátím se k Firefoxu.
    21.5.2006 03:29 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Haha, presne to som dnes urobil, po asi 6 segmentfaulov. Tiez mi tam chybalo vela veci co Firefox ma. Ale ten Bon-Echo 2 to je super, vyzera to tak ze moj stary 1.5.0.3 pojde prec ak tento nebude padavy. Zatial super.

    Firefox ma uz dlhsie stval s vytazenostou CPU, niekedy zozral i 100% a to pri AMD 3400/64, proste hroza, dik za tip.

    Len tak dalej BonEcho.
    20.5.2006 19:47 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    hmh, tak prvni co me stve, ze se mi nekdy zasekne, ale vetsinou to jede krasne:-)
    21.5.2006 20:36 necron
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    skuste flock. flock.com
    20.5.2006 20:34 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Mám pentium I 150 mhz, 56 mB ram (ještě ne moc vyladěné, proto se neděste že je to ješte pomalé :-)) a opera jede celkem svižně, mozilla taky (ti jsou tak nastejno, opera je o něco lepší v gui, ale kupodivu mozilla někdy rychleji vykresluje), o firefoxu ani nemluvím a kazehakase... gui je rychlé, ale rychlost vykreslování strašná (kvůli tomu to vždy na chvíli zatuhlo) a nebyla šance v rozumném čase přispět na abíčko (psaní do textarey bylo rychlostí znak/pět sekund). Ale nakonec a to nepopíratelně... links -g ruuleez! (opera a mozilla je tam kvůli kámošovi).
    Baník pyčo!
    20.5.2006 20:42 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    hmh, tak BonEcho mě dostal, tisíckrát lepší než FF 1.5 a Kazahe...asi jdu do BonEchoap2. Opravdu překvapil, předtím se mi FF nelíbilo kvůli pomalosti ale BonEcho je supr:-)
    20.5.2006 22:46 RTOS | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Prave zkousim Bon Echo a jsem ohromenej rychlosti odezvy. Otevrel jsem si asi 20 tabu zive.cz (jinej narocnej web me nenapadl) a odezva se nijak nemeni, porad je to rychle. FF 1.5 by uz byl vytuhlej.

    Panove vyvojari, tohle se vam opravdu povedlo. Nemam slov (jeste stale v tranzu ;-) ). DEKUJI, a tesim se na stabilni release.
    In God We Trust, Inc.
    lankvil avatar 20.5.2006 23:18 lankvil | skóre: 8 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Ja zas nedavno zkusil epiphany a asi u ni zustanu :) s pluginama je z toho uz dobre pouzitelnej prohlizec.
    Já mám taky blog
    21.5.2006 00:55 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    ...s Operou to jde s kopce

    Mohol by si byť konkrétnejší? Aby som vedel, čo mám v Opere 9 čakať :)

    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    21.5.2006 08:07 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Je tam hrozně moc předělávek, které jdou sice vypnout, ale na první dojem to moc nezapůsobí.
    Už jenom to, že v sobě má Mail, IRC, RSS, Torrenty, Widgety, to z ní nedělá prohlížeč, ale skoro už Operační Systém. A mě tam ještě k tomu nufungovalo ď a ť.
    Teď jak je BonEcho rychlej, tak mi bohatě stačí:-)
    21.5.2006 10:28 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    To, že má v sebe mail si nemôžem vynachváliť. Okrem toho minimálne prvé tri veci (Mail, IRC, RSS) v sebe mala už predtým. Napriek tomu je rýchla.

    Ten problém s ť bude asi skôr záležitosťou distribúcie. V Slackware mi to robí tiež, v Kubuntu to od začiatku funguje správne.

    To, že je Firefox konečne rýchly neznamená, že taký aj ostane :)

    Ale aspoň ho vyskúšam, budem mať zase čo inštalovať ;)

    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    21.5.2006 10:47 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    hehe, takže to je debianem:-(, ale já nechci přecházet kvůli jednomu prohlížeči na jiný distro:-) to už si radši nechám BonEcho:-P
    21.5.2006 11:21 RTOS | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    To neni zalezitost distra, ale jeho nastaveni. Zalezitost distra je to jakym zpusobem se to nastavuje.
    In God We Trust, Inc.
    21.5.2006 11:23 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    jo, takens...chapu
    21.5.2006 08:10 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    tak teďka mě Opera úplně dožrala, po instalaci flashe 7.0 mi to ukazuje místo animací tuto větu: This SWF file is known to trigger bugs in swfdec decoder. Playback is cancelled.
    Ten prohlížeč jde pomalu ale jistě do řitě...:(
    21.5.2006 08:55 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Pán jistě neví, že se jedná o betaverzi.
    21.5.2006 09:07 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    pán je pěknej hulvát
    msk avatar 22.5.2006 16:00 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Sranda. Mne takuto hlasku neukazuje. Asik to bude tym, ze mam tu sracku menom flash implicitne filtrovanu proxy serverom ...
    21.5.2006 11:50 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Ja jsem s Operou spokojeny. "nešlo napsat ď a ť" to uz je opravene v teto verzi.
    Daniel Kvasnička ml. avatar 21.5.2006 15:15 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Flock ti nic nerika?
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    David Watzke avatar 21.5.2006 15:26 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Mně jo; prohlížeč, kterej každou chvíli otravuje, že chce nějaký jméno a heslo, nebo co :-D Jinak je to přejmenovanej Firefox s jinejma ikonama.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    21.5.2006 17:07 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    presne tak, flock se mi nelibil a prosimte uklidni se, nemusis mluvit takovym tonem (to neni na tebe davide, sem klik vedle:-))
    22.5.2006 01:21 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kazehakase
    Vie niekto ako z tohoto BonEcha odstanit Close z kazdeho TABu. Teba aby bol len jeden Close ako to mal stary Firefox, toto sa neda pouzivat, kliknem na TAB a omylom ho zavrem.

    V abot:config som nic take nenasiel, Dik.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.