Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Ty chceš dělat konkurenci státním (nebo státem podporovaným či chráněným) a jiným producentům drog? Krátký a rychlý konec bude mít Tvá snaha.
DEBILNÍ EU CHUDÁČKOVÉ? Proč? Tohle mně přijde jako zbytečně ostré slovo. Možná je nechápu, možná mám za to, že mi/jemu/jí škodí, ale je to dost na to, abych jim takhle nadával? Potíž je v celé společnosti. Jen někdo hodně křičí a má ostré lokty a proto on je vyslyšen a třeba dostane dotace. (Zkuste místo ostrých slov více argumentovat, proč si to oslovení zaslouží.)
Sám jsem tak trošku skeptik, vnímám centralistické snahy, slyším o výhodách pro silné/velké a jen doufám, že jim časem dojde, že pro trvale udržitelný rozvoj je třeba a podstatný prospěch všech (třeba jak je to vidět, řečeno, v Čisté duši).
Mam pocit, že i v té diskusi zaznělo, že je nutno udržet pole provozuschopná = aby začla v případě nouze do roka (?) plodit. Čili toto není potřeba trhu, ale společnosti, proto i ty dotace.
Z Ganji by jsme nakrmily králikyProc se to dava kralikum? Ja znam lidi co to davaji slepicim, kralikum, kacenam, ale nevim proc?
Aby byli veselí :oD
Z.H.
No, třeba to tvoje NEBO není vylučovací?
koupily si Výkupy, mlékárny atd(akciovky). Tím pádem se mohou totálně koordinovat a prodávat mléčné produkty supermárketům za slušné penízeNic nebrání zemědělcům u nás udělat totéž. Někdo z nich může říct: "Pojďte, založíme výkupní firmu." Třeba 10000 zemědělců vloží každý 10000 Kč, to už máme 100 milionů, jako základní kapitál do bude stačit. Za ty peníze se vybudují výkupní centra (kam každý bude moci dodávat svoji úrodu) - potravinářským firmám a obchodním řetězcům bude dodávat tato výkupní firma, která bude mít mnohem silnější jednací pozici. Jak prosté, stačí chtít.
stejně tak bych mohl říct pojdte dáme se my linuxáři dohromady, každý dá 1000kč ročně a zoho uděláme firmu na tvorbu svobodného softwaruAno, to je stejné. Problém je ale samozřejmě v tom, že co člověk, to názor. A čím víc lidí, tím víc názorů. Proto...
Určitě by prospělo kdyby někdo charizmatický dal tyto lidi dohromady.Jen by ti lidé museli dobře pohlídat, aby si z toho ten "někdo" neudělal svůj podnik (viz třeba AKČR nebo ÚAMK) a inkasoval všechny zisky.
Další všcí jesi třeba uvědomit že když někdo už dneska něco vlastní tak to taky nemusí prodat.To nemusí, ale není to tak velký problém. Výkup se dá na zelené louce vybudovat poměrně snadno. Se zpracováním je to horší, ale zemědělce trápí spíš samotný výkup - se zpracovatelskými firmami už by se pak jednalo snáze.
Tento krok se měl udělat v počátku 90let. To byl správný čas vymyslet dobrý systém. Bohužel v té době byl utopický plán že ma být co nejvíce malých zemědělcu.Někteří to udělali. Znám případ, kdy větší množství lidí dostalo v restituci svoji půdu (převážně vinice a ovocné sady). Místo aby vystupoval každý za sebe, udělali nejdřív družstvo, pak z něj obchodní společnost, a prosperují. Mají velko- i maloobchod s ovocem, vyrábějí víno atd. Ale ani dnes není pozdě. Sdružit se je možné kdykoliv.
Možná jenom by mohl protestovat antimonopolní úřad.Proč? Máme celoevropský trh, vznik dominantního (nebo dokonce monopolního) postavení nehrozí.
S CAD systémem to vypadá čím dál tím líp! Momentálně se píše specifikace. Více info na vzima@centrum.cz. Kdo umí programit v C, Python, zná PyQt, OpenGl se muže přidat.
Frantíci jsou jako Pšonky, zahledění do sebe. A okolí si taky zvyká na jejich postoj. Tj. nepadá před nima na pozadí.