Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
+1
A netýká se to pouze tohoto "příkladu", nýbrž všech špatností, které se na tomto světě dějí.
Čím víc toho člověk ví, tím je na tom hůř, má větší deprese, a celkově ho život moc nebaví.
Někdy si říkám, jestli by nebylo lepší odejít někam daleko, mimo civilizaci, kde bych o samotě, bez přístupu k jakýmkoli informacím o světe, žil poklidný život a o nic se nezajímal...
A pak je tu pár těch jako ty nebo já, kteří to vidíme, vnímáme a máme těžké deprese. A já se ptám: jsme opravdu my ti chytří?Hmmm, vidím, vnímám, mám sice občas chmurné vize a z některých věcí mi běhá mráz po zádech, ale deprese z toho nemám. Ano, vím, že žiju ve světě, který zešílel a co se teď ocitl na velkém rozcestí, kde většina cest míří do temnoty, ale to není důvod, abych měl temnotu i uvnitř. Světu nepomůže, když si budu zoufat nad velkými problémy, které nemohu nijak ovlivnit, ale spíš to, když budu pracovat na malých problémech, které ovlivnit mohu. Krásně je to vyjádřeno v této modlidbě:
Bože, dej mi vyrovnanost, abych se smířil s věcmi, co změnit nemohu, odvahu, abych změnil věci, co změnit mohu, a rozum, abych mezi těmito věcmi dokázal rozlišovat.PS: Alternativní možnost je zbláznit se (viz úvodní Lovecraftův citát z Volání Cthulhu). Podle jedné studie je inteligence a kreativita svázaná s rizikem šílenství, protože čím víc máme otevřenou mysl, tím s více věcmi se musí vyrovnat a s tím větším množstvím vzájemně si odporujících skutečnopstí pracovat. A pokud to nezvládem, tak sbohem příčetnosti a vítej svěrací kazajko a vypolštářovaná celo [morbidní smajlík]
Ano, vím, že žiju ve světě, který zešílel a co se teď ocitl na velkém rozcestí, kde většina cest míří do temnoty, ale to není důvod, abych měl temnotu i uvnitř.Po přečtení Rtuti jsem dospěl k názoru, že to samé si lidé mysleli v libovolné době. Podle toho co jsem vypozoroval to vypadá, že určitá skupina lidí (nemyslím že to jsou intelektuálně zdatnější jedinci, na druhou stranu, inteligentní člověk se podle některých názorů pozná podle toho, že myslel na sebevraždu) je prostě designovaná tak, že nemůže být šťastná.
to samé si lidé mysleli v libovolné doběAsi tak. Pocit rozcestí a cest do temnoty existuje od počátků věků, a řeči o tom, že dřív bylo dobře ale teď je to fakt špatný, taky. Jediný rozdíl, a taky důvod proč máme dojem že teď je to už ultimátně v háji je v tom, že na rozdíl od té minulosti nevíme jak to dopadne. Pokud by se někdo z nás dožil roku 2100, tak se vsaď, že i tehdy by se dalo na nějakém diskuzním fóru (ať už to v té době bude znamenat cokoliv) dočíst něco ve smyslu "Jó, začátek 21. století, to byla idyla...oni ti lidi tehdy byli takoví roztomilí, spoustu věcí nechápali, spousta věcí je netrápila..ale dnes, dnes to stojí fakt za hovno, a kdo ví jak to s náma dopadne." A to je ono - jediné, co člověka doopravdy děsí je nejistota.
Je to takova forma sovinismu pro lidi, kteri nechteji byt otevrene nacisty.WTF? Nacisty? Vis vubec kdo to byl? Co s timhle ma mit nacionalni socialismus spolecneho mi je zahadou. Ten film je, a to predevsim, komedie. Fura komedii si dela z neceho srandu. Nektere z Nemcu, nektere z policajtu... A co jako?
ze je urcita skupina lidi spatna a tedy by se melo zabranit v jejim rozmnozovani.
Což je ovšem v přírodě jev naprosto běžný a přirozený (viz Evoluční teorie/Přírodní selekce).
V přírodě ovšem nikdo nikomu bránit v rozmnožování nemusí, jelikož se buď páří pouze alfa pár nebo se ti "hloupější jedinci" zcela přirozeně "eliminují sami".
V lidské společnosti neplatí ani jedno...
Tím samozřejmě nechci říct, že snad podporuji nacismus či "ideu nadčlověka".
Pouze se na věci dívám z "věděckého hlediska" a člověka neposuzuji za "něco víc", nýbrž za živočišný druh, jako každý jiný...
Je to naturalisticky omyl.[citation needed]
N is natural. Therefore, N is good or right. U is unnatural. Therefore, U is bad or wrong.
Tak přesně tento typ argumentů hojně používají ti "největší odpůrci evoluce" - Křesťané, respektive Katolíci (v kombinaci s "je to proti písmu svatému", "za to se budete smažit v pekle", ...).
Že na toho trolla vůbec reaguješ...
Jeho styl vyjadřování perfektně odpovídá stylu vyjadřování obyvatel toho "Absurdistánu".
Navíc nedává smysl půlka technologií které tam mají - kdo je asi tak udržoval, když ne inteligentní lidé?Asi běžej na linuxu ne?... :P
PS: Většina lidí má vlastní starosti, takže je jim to u prdele dokud se něco neposere fakt hodně. Tak jako to bylo vždy.Pokud se problémy neřeší, tak přerostou do megaproblému, který se nedá řešit tak jednoduše, jako kdyby se začal řešit hned v počátku!
Asi běžej na linuxu ne?... :P
To jako, že Linux může používat/spravovat každý blbec? :-P
Pokud se problémy neřeší, tak přerostou do megaproblému, který se nedá řešit tak jednoduše, jako kdyby se začal řešit hned v počátku!
S tím souhlasím.
Pokud se problémy neřeší, tak přerostou do megaproblému, který se nedá řešit tak jednoduše, jako kdyby se začal řešit hned v počátku!Jak které. U některých se zjistí že to vlastně problémy nejsou, jako třeba ptačí chřipka a globální oteplování :) </flame>
Jak které. U některých se zjistí že to vlastně problémy nejsou, jako třeba ptačí chřipka a globální oteplování :)Což ovšem nejsou problémy, nýbrž "problémy".
A jak se vyrovnat s často nepochybnou "inteligencí" (podle vybraného testu) masového vraha? Když považujeme ineteligenci za klad.Chyba je ve špatném chápání slova klad ve smyslu pozitivních vlastností vůči společnosti a ostatním. Inteligence je klad z hlediska daného jedince jenž jí oplývá - dovoluje mu to být úspěšnější (lepší lovec, lepší stavitel, pěstitel, větší svině). V knize Accelerando se objevila zajímavá myšlenka, že predátor je inteligentnější než kořist, aby dokázal v mozku emulovat její myšlení a předvídat její kroky. V případě masových vrahů jsou prostě jen kořistí lidé.