Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Google obnovil registraci nových uživatelů na Writely, což je AJAXový textový editor, co si zakoupil. Tak jsem to trošku prozkoušel. Zatím k tomu mám trochu psychologický blok, protože to není zahrnuté pod Google Account.
Tak jsem si přečetl tento článek, o tom, jak zrhuba bude vypadat Ubuntu 6.10 s Gnome 2.16. A mám radost. Mám radost z toho, jak je Gnome dospělé. Dospělost programu se dá poznat například podle toho, že je čas na optimalizace. To znamená, že už je implementována všechna potřebná funkcionalita a přitom je program pořád ještě aktivně vyvíjen.
Mám tendenci nedůvěřovat službám, u kterých není zaručeno zhola nic (obvykle proto, že jsou zadarmo). Mám na mysli například freemaily. Dlouhou dobu jsem byl vášnivý odpůrce freemailů, jednak pro mizernou spolehlivost, druhak pro šílený uživatelský komfort (pomalé a plné reklam). Mám na mysli především české prostředí.
Dneska jsem si něco uvědomil.
Microsoftí Avalon je J2EE grafických toolkitů.
Bůh nás tím trestá za pokus nahradit deset přikázání návrhovými vzory.
Budeme si muset pár let počkat na "Rails" grafických toolkitů. Do té doby budou programátoři pykat za své hříchy.
Avalon je konec amerického snu.
Zdroj: Miguel de Icaza a jeho blog. Smart guy:-)