Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Se ani nedivim kdyz instalite obstarozni windows xp - to bych do toho davno jebnul.
A jeste k tomu z install media co je k notebooku = sebevrazda
Zajimave jak vyrobci dokazi install system zohavit k nasranosti uzivatelu. Treba nove zakoupeny notebook a 85 procesu ve spravci uloh, 1,5 GB RAM zabrane aniz by uzivatel spustil jedinou svou aplikaci to je fakt masakr.
Jedine ciste windows (krabicovka) + ovladace od vyrobce. Cca 28 procesu, 400 MB RAM (win seven)
v roce 2001 (rok uvolnění WinXP)A ty neinstaluješ aktualizace? V současné době SP3 z roku 2008. Na Linux tenhle „systém“ sice nemá, ale pořád je to to nejlepší, co z MS vylezlo
Vztah s ní má vyšší prioritu než fandovství svobodnému softwaru.Jo tak proti tomuhle se nedá oponovat
Taky to s rebootem windows pri instalaci ovladacu nevidim tak cerne - obvykle staci jeden po nainstaleni vsech ovladacu.
Njn to vite clovek do toho hrabne a pak place co a jak na forech a pritom staci chvili hledat.
V techto pripadech je nejlepsi rada sednout k druhymu PC a nebo nabootovat nejake live CD, pripojit na net a opet hledat.
Takoveto problemy resi spousty lidi a reseni je pomerne rychle k nalezeni.
Jenze ono je to tezky - zrovna nedavno jsem kolegovi z prace jez u PC travi 8 hod denne a kdovikolik jeste doma poslal odkaz na video avi (neco.cz/nejakyvideo.avi) - tj uplne nejtrivialnejsi vec - zadna capscha jak na uloz.to a podobne fileservery a on mi druhy den nadava ze to nejde ulozit, ze se to hned zacne prehravat v prohlizeci ...... a pritom vubec nepouzil pravoklik na odkaz a ulozit jako ...
Proste takovychto lidi je .... bohuzel vetsina tak se hnedka nerozcilujte.
partimage
+ vlastní zjednodušující ncurses GUI, které to ovládá, a umožňuje připojovat CIFS disky apod. Používáme stejný image pro několik PC pomocí sysprep
u, takže to GUI řeší i nastavení správného jména počítače v sysprep.inf.
Tiskni
Sdílej: