Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.
Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Ve svém pokročilém tvoří molekulární stroj bude podobný jako replicators na start treku série. Ze základní hmoty (špína, například), že budou schopni učinit cokoli od potravin do bytu. Budou vloženy do našeho těla a budou vytvářet nové buňky nahradit umírající ty naše, takže jsme nikdy věku, a nano buněk by dokonce bylo možné téměř okamžitě dorůst jako kůl v plotě. Měli bychom být téměř nesmrtelný jako jediný způsob, jak bychom se mohli skutečně zemřít, pokud byli jsme rozpadla v jaderném výbuchu. Výzkumníci se nyní projednávají možnost s nano technologií a genové manipulace, které bychom mohli učinit naše kůže fotosyntetický což by znamenalo, že bychom naše energie ze slunce, spíše než z konzumace potravin.
Nano technologie není fantasy. To je fakt. Už použití nano technologie a byly po celá desetiletí. To je, jak jsme se spojit a znovu genu buňky. Jediný rozdíl je v tom, že tyto biologické nano roboty. My jen potřebujeme inženýra syntetických nano roboty. Tato technologie je méně než 50 let pryč. A když je uvolněna, bude to největší skok a změna lidstva vůbec. Bude vytáhněte koberec z obyvatel žije a každé oblasti života. Dokážete si představit svět, kde jsme stroje, aby vše, co potřebujeme pro volný? A svět, ve kterém jsme nesmrtelní? Svět, kde bychom zvolit, nemáme ani potřebu se najíst?
S nano technologií problémy automatizovaného systému jsou vyřešeny. Například otázka, která neustále přibližuje, kteří je budou lékaři v celkové automatizovaný systém? S nano technologie nebude třeba k lékaři, pokud to nebude mít žádný nemoci nebo zranění, že naše injektován nano bot buněk nelze opravit. Žádná potřeba ve věku péče a nikdo by si starý. Žádný skutečný problém likvidace lidských orgánů, pokud nebudeme zemřít. Není potřeba pro města, nebo dokonce trvalá obydlí jako nono roboti budou moci zničit a postavit bydlení za pár hodin. I když myslím, že v budoucnu naším hlavním bychom mít mobilní bytů, z nichž každý má své vlastní maskování, takže se lidské přítomnosti je skryto od přírody. Kde můžeme shromáždit, pokud chceme, kdy chceme. Proč by se musíme osídlení, kdy se naši nano replicators mohl vyrobit něco potřebovali jsme v rámci našich obydlí?
Pokud lidstvo vylil svou energii do této technologie jsme mohli získat své dříve. A paralelní technologie, a jeden, který by exponenciálně zvyšovat náš vývoj kvantových počítačů.
Sílu kvantové počítače nám umožní provádět umělé inteligence. Jakmile to je prováděn bychom vidět zrychlení v čase linie lidských výzkumu a objevů k rychlosti světla. Představte si, kdybychom mohli dostat bilionů krát vědci nyní pracují na pokročilé technologie pro miliony let, jakého pokroku by být? To je, jak zobrazit kvantových počítačů a umělé inteligence. Nejenže by mohl experimenty a výzkum probíhat synteticky v nepatrný čas v porovnání se současnou, že umělá inteligence by se hodnocení, odůvodnění, a vyřešit nové technologie, že člověk udělá, ale zase roky práce v sekundách.
Měli bychom se zaměřit na tyto dvě technologie. Nejsme daleko od nich a jsou již pomocí nano technologie v medicíně, jak je uvedeno. Jakmile je cíl těchto technologií nám dosáhnout, je to všechno z kopce radost jezdit formulář zde. Chtěli bychom vytvořit vlastní zdroje a energii ze zdánlivě tenké vzduch, a my bychom nikdy zestárnout, zemře, nebo zkušenost bolesti. Není nic, vyšší prioritu než tohle.
PS: Ja si myslim, že by to bylo celkem super, aspoň by svět nestál na mrtvým bodu a tech. by se posunula o nějakou úroveň výše. A nešlo lidem jen o čestej zisk, ale technologie a vývoj.
Tiskni
Sdílej:
+1, lepší je dělat něco pořádně, než napůl
P.S. proti autům "na vodu" jsou konspirační teorie, že to firmy brzdí, aby narejžovaly na ropě. Proti takovéhle anarchii, kdyby všichni dostali díky nanotechnologiím všechno, no, ještě jsem o tom nic konspiračního neslyšel.
Linkneš originál, možná to půjde přečíst lépe, než tohle.A také by to vůči původnímu autorovi byla slušnost...
Tak na Apríla by to možná bylo dobrý, takto je to o ničem . Proč chybí link na původní článek?
Existují názory, že existence nanotechnologií a nadlidské umělé inteligence jsou navzájem podmíněné (pokud bude vytvořena jedna, bude vytvořena i druhá) a obě jsou podmínkami jak nutnými, tak postačujícími pro vznik technologické singularity. Třetí podmínkou, poslední a nespíš tou nejdůležitější, je to, aby ona nově zrozená nadlidská inteligence byla vůči lidsvu přátelsky nakloněna (tzv. Friendly AI), nebo to bude to poslední, co lidsvo jako druh udělá.A co když by se AI dala chápat jako další vývojový stupeň lidstva, řekněme prostě nový druh. Pak už by bylo z celkového hlediska jedno zda by byla friendly či unfriendly.
Zkusil jsem to zpětně dohledat v angličtině, doslovný překlad mi zatim unik ... pozdějš se k tomu vrátim. Tak jako tak ... zase mi hledání nabídlo dost zajímavého čtení
No fuj... Takový zápis v nečitelném jazyce nemá téměř žádnou hodnotu a navíc ještě zavání plagiátorstvím. Zveřejnění překladu je bez výslovného souhlasu autora přinejmenším nemorální.
Doporučuji tento nesmysl smazat a nahradit ho odkazem na příslušný článek. Nějaké shrnutí článku se zmínkami o zajímavých pasážích jistě není na škodu. Nicméně tohleto je prostě těžce nevydařený plagiát, nic víc.
Viz příklad Futuramy a jejího dabingu, nejčerstvější snad případ. Anglina se hodí, čim dřív se ji naučíš, nebudeš chodit o berlích a začneš běhat sám
Tvůj překlad je v podstatě plagiát. To je nepřekonatelný problém, přes který prostě nejede vlak. Nedá se to omlouvat ani jakýmsi údajným přínosem pro ostatní.
Mimochodem, opravdu si myslíš, že ostatní uživatelé jsou natolik neschopní, že si sami nedokážou něco přeložit Googlem?
To P.S. v původní článek být nebo autor blog tvorba?
Děkovat já autor -- po dlouhy cas se tak nebavit humanoid blbost.
No jo, amok... BTW, nepíšou se náhodou nanotechnologie dohromady?
Co pamatuju, tak v Enterprise Archer a Trip něco povídali o funkci/cyklu kanalizace apod., taky se to dělo na molekulární úrovni.