Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ako vyrobiť také elektronické bicie? To je otázka Asi skôr pre elektrotechnikov, ak na abcčko aj takí chodia...
Už niekoľko týždňov sa pohrávam s myšlienkou kúpiť si bicie a naučiť sa na ne hrať (gitara a basa mi už nestačia :o)). Také bicie sú totiž fakt štýlová vec Prešiel som kopec obchodov, fór a bazárov (všetko na nete, samozrejme) a dokonca som aj našiel vhodných (lacných) kandidátov na bicie pre mňa ako začiatočníka... Problém je, že jedny (napoly elektronické, veľmi lacné) už boli predané, a ďalšie boli čisto akustické. Akustické by boli, samozrejme, lepšie, ale asi by sa to príliš neuchytilo na koleji... Predsalen, tých 90 decibelov a otrasy z kopáka nie sú práve vhodné akustické prostredie pre medikov naokolo :o)
Moje druhé hľadanie teda prešlo k elektronickým bicím. Nie som síce žiadny odborník, ale po tom, ako som mal možnosť vyskúšať toto a už dávnejšie podobné týmto som zistil, že človek buď dá 20 papierov za dobrý shit, alebo 40 za použiteľné bicie. A popravde každý, kto je aspoň trochu pri zmysloch, vidí, že obe tie investície sú trochu nad rozpočet normálneho človeka Už aj za tých 20 má človek skvelé bicie, použiteľné aj na pódiu...
A tak môj sen skončil trochu predčasne. Ani ma to nezačalo nudiť...
Dnes som znovu nezáväzne surfoval a narazil na link, kde chlapík vyrobil pomocou piezo elementov a nejakého prevodníka jednoduché "bicie". Myslím že po pridaní pár pieco snímačov by sa to po zvukovej stránke v pohode vyrovnalo tým lacnejším yamahám.
Otázka je: Ako také niečo postaviť?
Myslí si tu niekto, že púšťať sa do niečoho podobného má nádej na úspešné ukončenie?
Predsalen to je možné Realizované časti z bodov, ktoré som spomenul:
eDrum
http://edrum.for.free.fr/
cheap-diy-drum-trigger-converter-the-triggerlution
MIDI Drum brain
Tiskni
Sdílej:
Predsalen, tých 90 decibelov a otrasy z kopáka nie sú práve vhodné akustické prostredie pre medikov naokolo90dB? To by ses musel docela krotit
Keď už by to bolo zosilnené, chcelo by to previesť na nejaký digitálny signál. Na to treba použiť asi nejaký A/D prevodník...No to je skvělý nápad
Nejaký AVR? Bolo by treba každý úder skonvertovať na číslo a poslať ho spolu s "číslom senzoru" po zbernici do kompu...Nevím o AVR, který by uměl převádět víc než jeden analogový signál naráz. Respektive takhle... většina má víc analogových převodníků, ale v jeden okamžik umí převádět jenom jeden.
Hádam že konvertor RS232-USB nie je príliš drahýFT232BM je to co hledáš, v GME v Praze za 120Kč. Jeden konec připojíš k sériovému rozhraní mikroprocesoru, druhý zapojíš do USB v počítači - v systému se objevuje jako ttyUSBn a chová se stejně jako ttySn - pracuješ s ním jako s trochu rychlejším sériovým portem.Otázka je, ako jednoducho/zložito by sa to celé dalo softvérovo ovládať.
Ale aj do toho softvéru by som sa bol ochotný pustiť, keby som mal aspon nejak vyriešené predchádzajúce problémyAbych pravdu řekl, v porovnání s vyráběním toho softwaru by se možná to ostatní ani nedalo považovat za problémy
Ze?Keď už by to bolo zosilnené, chcelo by to previesť na nejaký digitálny signál. Na to treba použiť asi nejaký A/D prevodník...No to je skvělý nápad![]()
Nevím o AVR, který by uměl převádět víc než jeden analogový signál naráz. Respektive takhle... většina má víc analogových převodníků, ale v jeden okamžik umí převádět jenom jeden.To by nebol problem, keby tych X vstupov dokazal obijst par100-1000x za sekundu... Ako casto by bolo treba, to by zalezalo od toho, aky "dlhy" je "signal uderu" z toho pieza... Co teda momentalne nemam predstavu..
Abych pravdu řekl, v porovnání s vyráběním toho softwaru by se možná to ostatní ani nedalo považovat za problémyNa to sa kazdy pozera zo svojho pohladu... Mne zase pride vyrobenie softveru to najjednoduchsie: prijimat raz za cas 2 cisla (ID cidla + intenzitu uderu), a podla toho prehrat nejaky sample (resp. v zlozitejsom pripade, ako som uz pisal, upravit uz prehravany sample). Jasne, nebolo by to dokonale - ale rytmus by sa na tom cvicit dal.. A az by nadisiel cas, presiel by som na nieco poriadne