Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Vidím, že Google apps mají své uživatele. Napište prosím své zkušenosti, ať ti nerozhodní mají víc informací. Díky.
Má někdo převedenou domenu ke Google?
zvedomitejis...
Ty se však nikdy nedozvíš jestli někdo porušil listovní tajemství Tvé zprávy a už vůbec ne, kdo to byl. A kde není žalobce s důkazy, není ani soudce.To je asi ta největší nevýhoda celého "listovního tajemství", proto je taky ten postih tak (relativně) vysoký - jenom malé procento se skutečně objasní. Proto by to mělo fungovat spíš opačně - teda poskytovatel služby poštovního charakteru by měl vynakládat netriviální úsilí na to, aby listovní tajemství zachoval. Jinak listovní tajemství upravují §239 a §240 trestního zákona.
poskytovatel služby poštovního charakteru by měl vynakládat netriviální úsilí na to, aby listovní tajemství zachovalOsobně si myslím, že v případě e-mailu je toto úsilí spíše na odesílajícím, jak svojí zprávu zabezpečí, např. šifrováním. Proti hackerům, kteří jsou schopni prolomit heslo poštovní schránky je poskytovatel téměř bezbranný. Na každou obranu existuje způsob jak jí obejít, je to začarovaný kruh z něhož nelze vystoupit. OFF TOPIC. Je někdo schopen mi poradit, jak prolomit vlastní heslo poštovního boxu na serveru Seznam.cz? Od posledního pádu poštovního serveru seznam.cz se nemohu prohlížečem přihlásit do svého poštovního boxu, ale na stránky www.seznam.cz ano. Stejně tak je moje heslo funkční v poštovním klientovi Thunderbird, programech ConMet (mimo jiné sleduje novou poštu v boxech) i MailWacher (lze vzdáleně číst e-maily bez stahování do počítače, nechtěné mazat nebo odrážet), jimiž lze e-maily prohlížet i stahovat. Pouze zadám-li toto heslo na stránkách Seznamu (ať již ve Firefoxu nebo MS IE) pro přihlášení do poštovního boxu, jsem odmítnut s tím, že heslo není správné. A to, co je "správné" mi server nechce dát, protože si nepamatuji jaký rok narození jsem při registraci uvedl.
Tiskni
Sdílej: