Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vidím, že Google apps mají své uživatele. Napište prosím své zkušenosti, ať ti nerozhodní mají víc informací. Díky.
Má někdo převedenou domenu ke Google?
zvedomitejis...
Ty se však nikdy nedozvíš jestli někdo porušil listovní tajemství Tvé zprávy a už vůbec ne, kdo to byl. A kde není žalobce s důkazy, není ani soudce.To je asi ta největší nevýhoda celého "listovního tajemství", proto je taky ten postih tak (relativně) vysoký - jenom malé procento se skutečně objasní. Proto by to mělo fungovat spíš opačně - teda poskytovatel služby poštovního charakteru by měl vynakládat netriviální úsilí na to, aby listovní tajemství zachoval. Jinak listovní tajemství upravují §239 a §240 trestního zákona.
poskytovatel služby poštovního charakteru by měl vynakládat netriviální úsilí na to, aby listovní tajemství zachovalOsobně si myslím, že v případě e-mailu je toto úsilí spíše na odesílajícím, jak svojí zprávu zabezpečí, např. šifrováním. Proti hackerům, kteří jsou schopni prolomit heslo poštovní schránky je poskytovatel téměř bezbranný. Na každou obranu existuje způsob jak jí obejít, je to začarovaný kruh z něhož nelze vystoupit. OFF TOPIC. Je někdo schopen mi poradit, jak prolomit vlastní heslo poštovního boxu na serveru Seznam.cz? Od posledního pádu poštovního serveru seznam.cz se nemohu prohlížečem přihlásit do svého poštovního boxu, ale na stránky www.seznam.cz ano. Stejně tak je moje heslo funkční v poštovním klientovi Thunderbird, programech ConMet (mimo jiné sleduje novou poštu v boxech) i MailWacher (lze vzdáleně číst e-maily bez stahování do počítače, nechtěné mazat nebo odrážet), jimiž lze e-maily prohlížet i stahovat. Pouze zadám-li toto heslo na stránkách Seznamu (ať již ve Firefoxu nebo MS IE) pro přihlášení do poštovního boxu, jsem odmítnut s tím, že heslo není správné. A to, co je "správné" mi server nechce dát, protože si nepamatuji jaký rok narození jsem při registraci uvedl.
Tiskni
Sdílej: