Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
libva
, která se využívá pro hardwarové dekódování intelovských grafik s čipsety i965 a novější.
Nyní funguje HW dekódování jen pro MPEG-2. Pro používané formáty h264/MPEG-4 AVC/x264 je - podle vyjádření vývojářů - v plánu přidat tuto podporu ve 2. čtvrtletí tohoto roku.
S dnešními x-jádrovými procesory není většinou problém dekódovat video 1080i, ale HW podpora je přece jen potěší.
Po - snad již skončených - útrapách s ovladačem xf86-video-intel
je to další věc, kvůli které budu mít trošku více rád Intel
Tiskni
Sdílej:
S dnešními x-jádrovými procesory není většinou problém dekódovat video 1080i, ale HW podpora je přece jen potěší.No to každopádně, kromě desktopů existují totiž taky notebooky (a jiná úsporná PC), u kterých záležíé na tom, aby to nežralo 300W jen kvůli přehrávání videa
A až se to zas někdo bude snažit sjednotit......tak tady budeme nadávat, jak je to pulsevideo na nic.
In November 2009 a XvBA backend for Video Acceleration API (VA API) was released[3], which means any software that supports VA API will also support XvBA.[2]Takže v zásadě nám stačí VA API pro Intel a ATi grafárny a VDPAU pro Nvidia grafárny.
Jenže kdyby se to nacpalo všecho do Xv, buhví, jak by výsledek vypadal.Xv verze 2.0 bylo specifikováno v roce 1991. Obsahuje spousty všelijakých funkcí. A ze všeho toho množství se dnes používá jediná. XvPutStill. Ovladače prostě nejsou schopny ničeho jiného. A už tehdy se dal do karty pomocí XvPutVideo cpát stream. Předpokládám, že to bude YUV stream. Jak těžké by asi bylo specifikovat verzi 3.0 a XvPutStream a implementovat jedno blbé kopírování? Nemusely by se dělat žádné knihovny a byla by jen další verze specifikace. Problém je totiž v tom, že ne všichni jsou Mplayer. Co třeba takové hry? Možná je to důvod proč jsem neviděl snad ani jedinou hru, která by používala HW offload. V tom lepším případě to nevykreslovala do RGB32 drawable, ale nechávala aspoň převod barevného prostoru na kartě.