Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Archlinux na server? Hodně štěstí a pevné nervy :))
Řekl jsem, že se na něj podívám. Všechno bude lepší než Debilian
Asi mám obojí, protože si ho nemůžu vynachválit.
Jj, Debian nesnasim prave kvuli jeho balickovacimu systemu... RedHat mas proste "rpm" na vsechno a "yum" jako nastavbu na automaticke stahovani RPMek a resolvovani zavislosti.
Ale ne na server...
Já ho tam mám. Je na tom snad něco špatně? Nezdá se mi. Většinou instaluju balíčky kompilované pomocí makepkg, abych místo podivné binárky optimalizované pro Pentium II získal rozumnější binárku optimalizovanou pro procesor, na kterém to poběží. Nicméně pacman mi připadá naprosto OK.
RedHat mas proste "rpm" na vsechno a "yum" jako nastavbu na automaticke stahovani RPMek a resolvovani zavislosti.Ač jsem příznivce a uživatel Red Hat based distribucí, tak někdy se také dějí divy, ale pouze pokud se smíchá mnoho repositářů. Celkem spolehlivě fungují hlavní repositáře (base,updates) s repositářem livna (rpmfusion), ale nedej bože k tomu přimíchat RPMForge (přejmenovaný Dag) nebo ještě větší hrůzu ATrpms. To pak přijde na řadu priorities plugin a ještě se musejí vyjmenovat některé balíčky ručně do exclude listu.
... by sis zasloužil autodafé...
Ale budou, to je jasny ze budou, jen se zmeni jmeno distribuce
+1, přesně to mne napadlo...
Co takhle Linux From Scratch ...
Kdybys nebyl jouda tak uz si davno koupis Win server a usetris si spoustu starosti a casu, protoze jak je videt jen prudis a neumis linux pouzivat, nazdar!
Debian =\= Linux
Debian =\= LinuxCo dodat? 1. Tenhle druh zápisu si nech do matematiky. V PC použij !=, je to hezčí a čistší (a "programátorštější")
odkazuješ na šest let starý článek, ve kterém je i toto upozornění:
Never, ever, ever, put testing in your sources.list. Never.
.... ale doufám, že víš jaký je rozdíl mezi verzemi debianu (stable, testing, unstable) a taky, že víš jaký je rozdíl mezi serverem a desktopem
Ten linkovany clanok je absolutne bezpredmetny, pokial tam dotycny autor neuviedol jeho sources.list. Imho robi tie iste kraviny ako ty, mixuje rozne release a nevie s tym pracovat.
Zoberem to po poradi:
1.1 aptitude install package
1.2 aptitude (safe-)upgrade
1.3 aptitude search
1.4 mozme polemizovat, ci reconfigure je alebo neni zalezitostou spravcu balikov ako takeho
1.7 chyba mi vypis hlasok z aptitude
1.8 autor je imho kkt a mixuje rozne release napriek tomu, ze s tym nevie pracovat
1.10 bud chyba v baliku, alebo je autor kkt a mixuje rozne release napriek tomu, ze s tym nevie pracovat
1.11 bud chyba v baliku, alebo je autor kkt a mixuje rozne release napriek tomu, ze s tym nevie pracovat
1.12 bud chyba v baliku, alebo je autor kkt a mixuje rozne release napriek tomu, ze s tym nevie pracovat
Ale jo jasny chapu, ne kazdy umi s Debianem ;)
Tiskni
Sdílej: