abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    20.12.2005 22:06 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    <rejp>Kdyby ses naučil pořádně ve vimu (pro nepřítele vimu: s/vim/emacs/), tak nemusíš řešit takové napodobeniny editoru jako je eclipse.</rejp> :-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    20.12.2005 22:09 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    heh můj názor
    20.12.2005 22:39 Karel Benák | skóre: 8 | blog: benyho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.

    <stour>> Jsem hracicka a mam rad klikatka :-) </stour>

    <rejp>Cekal jsem ze mi nekdo napise neco jako "no to je jednoduche, napred udelas .... a pak .... a pluginy se nebudou tlouct. A zatim tu vidim jen klasicky rozjezd na flame, coze je vlastne lepsi, jestli vim nebo emacs, protoze vse ostatni jsou .... Presne tenhle pristup nekterych "guru" me na linuxove komunite zacina .... krkat a to si myslim ze nejsem zadny zacatecnik.</rejp>

    Láska je jako prd, když hodně tlačiš tak z toho bude ...
    20.12.2005 22:42 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    To věřím, že tě to štve, ale když mě to nedalo :-)

    Rád bych ti poradil, ale zatím v eclipse neumím. Eclipse jsem nainstaloval asi před měsícem a pořád se ještě přemlouvám, abych ho pustil a aspoň omrknul, když už ho tolik lidí chválí. Mohlo by se hodit na javu, přeci jen je na ní vim trochu neohrabaný.

    Zkus položit normální dotaz do diskuze, připadá mi, že to tam čte víc lidí než v blogu.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    21.12.2005 09:33 Karel Benák | skóre: 8 | blog: benyho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    No taky jsem chtel informovat ctenare o tom, ze je tu moznost mit jejich oblibeny editor plne lokalizovany nejen pro vyvoj programku ve vlastni Jave, ale i pro vyvoj servletu, JSP apod :-) Zakladni prostredi je plne lokalizovane, WTP je plne lokalizovane .... Jen bacha na pluginy tretich stran, pokud si je nedko nainstaluje, prijde o rozkosne ceske prostredi a jiz nainstalovane pluginy WTP apod.
    Láska je jako prd, když hodně tlačiš tak z toho bude ...
    alblaho avatar 20.12.2005 22:40 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    <rejp>Jak je na tom vim s refactoringem?</rejp>
    20.12.2005 22:52 Miloslav Ponkrác | blog: miloslavponkrac
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    Dobře :-) Otevřeš jeden zdroják po druhém a přepíšeš :-)

    P.S.: Kupodivu jsem nikdy v životě refactoring nevyužil, a to ani tehdy, když jsem dělal v prostředích, které to umožňovaly.

    P.S.S.: Eclipse není nejhorší, ale vim je vim. A když jsem dělal ve vývojovém prostředí, které jako editor mělo naintegrovaný vim, to byla radost.
    alblaho avatar 20.12.2005 23:00 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    Já jsem s tím začal nedávno, právě v Eclipse. Nějak s tím nedivočím, ale extract method se občas hodí.
    20.12.2005 23:25 Miloslav Ponkrác | blog: miloslavponkrac
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    Teoreticky použijete všechno.

    Jasněže že zakládat projekty na vimu je poněkud nešikovné, ale vim jako editor je nepřekonatelný. Pevně věřím tomu, že po pár verzích se vim dostane do stavu, kdy z něj bude vynikající vývojové prostředí samo o sobě. Zatím mu ještě pár věcí schází. Do té doby mi nezbývá, než projekty vyvíjet v různých vhodnějších prostředích.
    21.12.2005 00:06 puco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    A když jsem dělal ve vývojovém prostředí, které jako editor mělo naintegrovaný vim, to byla radost.
    Kludne si tu radost mozte uzit aj s Eclipse http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/vi-v-eclipse
    20.12.2005 23:10 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    Jsem strašně líný, protože např. soubor vytvořený ve Windowsech v kódování CP1250 se mi ve Vimu nepodařilo "zobrazit", natož editovat... A to už jsem dosáhnul zuřivého stavu "zkoušej všechny možné, třeba to vyjde";-).
    Math, as Barbie says, is hard.
    20.12.2005 23:27 Miloslav Ponkrác | blog: miloslavponkrac
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    Vim je manuálista. Ve vimu prostě musíte sednout, napsat :h něco a tvrdě nastudovat. Zkoušet jen tak nazdařbůh dost dobře ve vimu nejde.
    21.12.2005 00:52 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    Takto řeším všechny situace, ale čas od času mě v bezradné situaci postihne amok...
    Math, as Barbie says, is hard.
    21.12.2005 08:40 Martin Povolny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    hmm, to je mezi klavesnici a zidli
    21.12.2005 10:40 musa | skóre: 1 | blog: Test
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    Pouzivam Eclipse (hlavne PHPEclipse a Java) celkem intezivne a zadne problemy ktere (ne)popisujete jsem nezaznamenal. Muzete napsat neco podrobnejsiho ?

    <rejp>Take mame v praci jednoho vimistu. Nez se dostal na definici metody tak jsem malem usnul. V Eclipsu Ctrl + click na jmeno.</rejp>
    21.12.2005 11:08 Karel Benák | skóre: 8 | blog: benyho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    No jde o to, ze kdyz mam v Eclipse nainstalovane nektere pluginy, viz zminovane WTP, lokalizace, GEF apod. a pridam PHPEclipse, pak prijdu o WTP a vsechny predchozi pluginy. Asi delam neco spatne, ale jeste se mi nepodarilo rozbehat nekolik pluginu od jinych stran spolu s PHPEclipse najednou.
    Láska je jako prd, když hodně tlačiš tak z toho bude ...
    Daniel Kvasnička ml. avatar 21.12.2005 14:44 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    tak zkus na PHP to TruStudio, o kterem pisu nize. PHPEclipse jsem nezkousel, ale mohlo by jim jit nahradit a treba by to vyresilo tve problemy.
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    Daniel Kvasnička ml. avatar 21.12.2005 14:42 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    Eclipse je fajn, na PHP a Python muzu doporucit TruStudio (i kdyz v1.0.1a s Pythonem v Linuxu blbne, ve Win OK), na TeX zase TeXlipse. Argumenty o pametove spotrebe v dnesni dobre celkem rychle blednou. S 512 MB RAM se uz da v Eclipse (v Gnome) slusne pracovat...a to neni zas takovy luxus.
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    29.12.2005 09:25 Karel Benák | skóre: 8 | blog: benyho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    O TeXlipse vim, ale problem je, jak zkombinovat nekolik pluginu dohromady, hlavne tedy s pluginem WTP a lokalizaci Eclipse. To jsem zatim nikde nenasel. Co se spotreby RAM tyce, to je jednoznacne flamewar. Vyvojar programujici v Jave apod. a disponujici pouhymi 128MB RAM je spise masochista nez-li vyvojar.
    Láska je jako prd, když hodně tlačiš tak z toho bude ...
    22.12.2005 08:11 machr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Eclipse, Eclipseme, phpeclipse apod.
    eclipse sux

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.