Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tak jsem si zkusil nainstalovat Eclipse s podporou českého jazyka - funguje skvěle, naprosto báječně. Instalovat lze i doplňkové moduly, např. emf, sdo, xsd, GEF, VE, uml2 nebo wtp a to rovněž v češtině. Toto je obvyklá kombinace modulů, které si instaluji a fungují docela spolehlivě. Co mi ale na Eclipse vadí je fakt, že po nainstalování některých modulů (EclipseME, PHPEclipse) přijdu o funkcionalitu některých již instalovaných modulů.
Budu muset ješte prozkoumat, jak tento problém vyřešit a pokud se to podaří, rozhodně budu Eclipse používat, protože jeho možnosti se neomezují jen na Javu. Již nyní lze Eclipse použít jako editor pro Javu, C/C++, Perl, Python, PHP, Cobol a řadu dalších jazyků, tak proč se omezovat.
Tiskni
Sdílej:
<stour>>
Jsem hracicka a mam rad klikatka
</stour>
<rejp>Cekal jsem ze mi nekdo napise neco jako "no to je jednoduche, napred udelas .... a pak .... a pluginy se nebudou tlouct. A zatim tu vidim jen klasicky rozjezd na flame, coze je vlastne lepsi, jestli vim nebo emacs, protoze vse ostatni jsou .... Presne tenhle pristup nekterych "guru" me na linuxove komunite zacina .... krkat a to si myslim ze nejsem zadny zacatecnik.</rejp>
A když jsem dělal ve vývojovém prostředí, které jako editor mělo naintegrovaný vim, to byla radost.Kludne si tu radost mozte uzit aj s Eclipse http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/vi-v-eclipse