Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Někde jsem dřív četl o přepisu Gecka do QtGecko se nijak prepisovat nemusi. Pokud vim, tak od toho je prave libgecko, aby se ten engine dal pouzit s cimkoliv. Tvurci Camina taky gecko neprepisovali do Objective-C. V Konqueroru to melo udajne jit prepinat: KHTML/Gecko. Dost se o tom mluvilo, ale asi to chciplo.
To je jak říkat o šedým betonu, že je to pure beauty.A on snad není?!
ty budeš asi velký grafik a ještě větší estét...Nepochybně)))
pro gtk aplikace pouzivam jedine defaultni vzhled, to jen abych si vzdycky pri pouziti vzpomel, jak hnusne to gtk je!No Gtk+ má oproti Qt tu výhodu, že má i nějaké vzhledy, na které se dá koukat
ja u gnome vidim problem v prilis zlute, a velké zaoblenosti. ;)Hm, já tu nic žlutého ani zaobleného nemám (téma Gtk je xfce-basic a Metacity má téma Metabox) a to Gtk+ má vlastně základní téma, jen s jinou barvou (trochu jinak šedou). Qt aplikace a KDE vypadají tak nějak neohrabaně, možná překombinovaně, přeplácaně, nevím - každopádně na mě působí strašně nepříjemně (nezávisle na použitém stylu a tématu - vyzkoušel jsem kde co). Nejvíc se mi stejně líbí Motif v Solarisu - nádherně jednoduchý, čistý, elegantní... (bavíme se o vzhledu) škoda, že tak nejdou nastavit ta moderní prostředí (všechny ty emulace vzhledu Motifu jsou bohužel nějaké moc divné - nejlepší býval starý Notif pro Gtk+ 1.x, ale ten pro řadu 2.x asi není).
Tiskni
Sdílej: