Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Někde jsem dřív četl o přepisu Gecka do QtGecko se nijak prepisovat nemusi. Pokud vim, tak od toho je prave libgecko, aby se ten engine dal pouzit s cimkoliv. Tvurci Camina taky gecko neprepisovali do Objective-C. V Konqueroru to melo udajne jit prepinat: KHTML/Gecko. Dost se o tom mluvilo, ale asi to chciplo.
To je jak říkat o šedým betonu, že je to pure beauty.A on snad není?!
ty budeš asi velký grafik a ještě větší estét...Nepochybně)))
pro gtk aplikace pouzivam jedine defaultni vzhled, to jen abych si vzdycky pri pouziti vzpomel, jak hnusne to gtk je!No Gtk+ má oproti Qt tu výhodu, že má i nějaké vzhledy, na které se dá koukat
ja u gnome vidim problem v prilis zlute, a velké zaoblenosti. ;)Hm, já tu nic žlutého ani zaobleného nemám (téma Gtk je xfce-basic a Metacity má téma Metabox) a to Gtk+ má vlastně základní téma, jen s jinou barvou (trochu jinak šedou). Qt aplikace a KDE vypadají tak nějak neohrabaně, možná překombinovaně, přeplácaně, nevím - každopádně na mě působí strašně nepříjemně (nezávisle na použitém stylu a tématu - vyzkoušel jsem kde co). Nejvíc se mi stejně líbí Motif v Solarisu - nádherně jednoduchý, čistý, elegantní... (bavíme se o vzhledu) škoda, že tak nejdou nastavit ta moderní prostředí (všechny ty emulace vzhledu Motifu jsou bohužel nějaké moc divné - nejlepší býval starý Notif pro Gtk+ 1.x, ale ten pro řadu 2.x asi není).
Tiskni
Sdílej: