Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Před časem jsem v podstatě jen tak z legrace vyzkoušel Fvwm a zatím u něj setrvávám, vynikající je zejména velká virtuální plocha, sestávající (ve výchozím nastavení) z 3x3 stránek. Vyhovuje mi zcela minimální konfigurace, nepřidával jsem si nikam žádné moduly, na ploše v současné době nic jako hodiny nebo pruh úloh nechci a nepotřebuji.
Do uživatelského konfiguračního souboru jsem připsal jen několik věcí ohledně myších a klávesových zkratek. (Poté, co jsem zavrhl XBindKeys, neboť se mi v nich nezadařilo svázat akci se stiskem samotného modifikátoru bez další klávesy.) Zjistil jsem, že na tu trochu, co potřebuji, je zbytečné definovat si funkce pomocí AddToFunc
a posléze je volat, jak bývá doporučováno ve všech návodech, vystačím si vždy s jednou akcí kompletně popsanou na jednom řádku. Takže můj ~/.fvwm/.fvwm2rc
vypadá následovně:
# shift + kliknuti na titulek = maximalizace # ctrl + kliknuti na titulek = zarolovani Mouse 1 T S Maximize 100 100 Mouse 1 T C WindowShade # klavesove zkrakty na prepinani stranek virtualni plochy # podle http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/69725 Key Left A C Scroll -100 +0 Key Right A C Scroll +100 +0 Key Up A C Scroll +0 -100 Key Down A C Scroll +0 +100 # programy Key Super_R A N Exec exec uxterm -geometry 80x25 Key Menu A N Exec exec uxterm -geometry 200x70 -e mc Key Control_R A N Exec exec uxterm -geometry 160x50 -e centericq-utf8 Key z A 4 Exec exec firefox Key a A 4 Exec exec amule Key x A 4 Exec exec xmms Key s A 4 Exec exec aumix Key q A 4 Exec exec uxterm -geometry 160x50 -e htop Key w A 4 Exec exec uxterm -geometry 160x50 -e "netstat ; sleep 10"
Jestli se vám chce, pochlubte se v diskusi svým .fvwm2rc
, jistě mnohem vychytanějším. :)
Tiskni
Sdílej:
přepínání ploch jen myší (zajedu jakoby za okraj a hned mě přepne)
tuším, že tohle je součástí výchozí konfigurace, poněvadž mi to funguje taky, ale ve .fvwmrc
jsem pro to nic nedělal.