Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Před časem jsem v podstatě jen tak z legrace vyzkoušel Fvwm a zatím u něj setrvávám, vynikající je zejména velká virtuální plocha, sestávající (ve výchozím nastavení) z 3x3 stránek. Vyhovuje mi zcela minimální konfigurace, nepřidával jsem si nikam žádné moduly, na ploše v současné době nic jako hodiny nebo pruh úloh nechci a nepotřebuji.
Do uživatelského konfiguračního souboru jsem připsal jen několik věcí ohledně myších a klávesových zkratek. (Poté, co jsem zavrhl XBindKeys, neboť se mi v nich nezadařilo svázat akci se stiskem samotného modifikátoru bez další klávesy.) Zjistil jsem, že na tu trochu, co potřebuji, je zbytečné definovat si funkce pomocí AddToFunc
a posléze je volat, jak bývá doporučováno ve všech návodech, vystačím si vždy s jednou akcí kompletně popsanou na jednom řádku. Takže můj ~/.fvwm/.fvwm2rc
vypadá následovně:
# shift + kliknuti na titulek = maximalizace # ctrl + kliknuti na titulek = zarolovani Mouse 1 T S Maximize 100 100 Mouse 1 T C WindowShade # klavesove zkrakty na prepinani stranek virtualni plochy # podle http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/69725 Key Left A C Scroll -100 +0 Key Right A C Scroll +100 +0 Key Up A C Scroll +0 -100 Key Down A C Scroll +0 +100 # programy Key Super_R A N Exec exec uxterm -geometry 80x25 Key Menu A N Exec exec uxterm -geometry 200x70 -e mc Key Control_R A N Exec exec uxterm -geometry 160x50 -e centericq-utf8 Key z A 4 Exec exec firefox Key a A 4 Exec exec amule Key x A 4 Exec exec xmms Key s A 4 Exec exec aumix Key q A 4 Exec exec uxterm -geometry 160x50 -e htop Key w A 4 Exec exec uxterm -geometry 160x50 -e "netstat ; sleep 10"
Jestli se vám chce, pochlubte se v diskusi svým .fvwm2rc
, jistě mnohem vychytanějším. :)
Tiskni
Sdílej:
přepínání ploch jen myší (zajedu jakoby za okraj a hned mě přepne)
tuším, že tohle je součástí výchozí konfigurace, poněvadž mi to funguje taky, ale ve .fvwmrc
jsem pro to nic nedělal.