Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
What we're asking for is the opportunity to demonstrate the value of these things.Co jinak bystrému Aaronovi zcela uniko je, že lidem je vesměs jedno kolik nablýskaných fidlátek jim ta novinka přinese. Nikdo nebude psát rozzuřené kometáře nebo měnit desktop protože mu začalo fungovat lepší indexování dokumentů, hodnocení fotek nebo chytřejší hledání v kontaktech. Lidi jsou naštvaní protože sématický cirkus jim žere strojový čas, vysává baterky, otravuje nesrozumitelnými hláškami a všeobecně leze na nervy. Několik zajímavých faktů:
emerge --sync
je drobeček. Ale pouze strigi se povedlo naštvat mě do té míry, že jsem ho zfleku zastřelil.
Tiskni
Sdílej:
Ja jsem za semnaticky desktop rad, dlouhou dobu jsem premyslel jak udelat poradek ve filmech, ted to mam krasne otagovane. Ted staci vyhledat napriklad podle herce a zapnout film :). Jeste kdyz se doladi akonadi tak to bude parada.
to bych si taky nechal libit, teoreticky by to slo napojit na csfd, zkusim nato hodit oko :)
Ono se to musi delat od zacatku :) komu by se chtelo tagovat stovky filmu zpetne? Stahnu a otaguji.
Franta_Vopicka/Best_Of/Track_1.mp3
.
A to jsme jen u hudby! Co takové video nebo dokumenty...
* Akonadi je široce nenáviděno kvůli závislosti na MySQL. Leč Amarok 2.x používá (interní či externí) MySQL také, a funguje aniž by vzbuzoval bouře nevole. * Strigi není zdaleka jediný diskově intenzivní proces na mém stroji, naopak, ve srovnání třeba s emerge --sync je drobeček. Ale pouze strigi se povedlo naštvat mě do té míry, že jsem ho zfleku zastřelil. * Sémantický desktop má široké a hrozivě vypadající závislosti na různých podivných knihovnách a viditelně nedovařených projektech. Ale třeba závislosti TTS systému taky nejsou žádná krása a přesto si na něj nikdo nestěžuje.
Proč se v jednom případě zdvihají vlny nevole a ve druhém čokl neštěkne?Protože Amarok si instaluju svobodně z vlastní vůle a mám možnost se informovat o jeho závislostech. A-Kunda se cpe do systému jako závislost pomalu okenního správce. Protože emerge dělám svobodně a z vlastní vůle kdy chci a počítám s tím, že to něco sežere. Strigi se pustí kdy se mu zlíbí, na jak dlouho se mu zlíbí, a pak v rámci ušetření proudu usne a už se nikdy nespustí. TTS viz Amarok.
Ne proto, že bych je potřeboval, ale protože mě zajímalo na co by šly upotřebit.Ano a to je celý problém. Sémantický desktop je navrhnut "nožičkama napřed". Místo aby se nejprv našly use-case a pak se k nim udělala technologie, tak se nejprv bastlí technologie, kterou nikdo nechápe a neví jak ji použít. Ta technologie je pak "všechno a nic" a není ani vyzrálá, protože není tažena směrem k nějakému use-case. A celá tahle zbytečnost pak přinejmenším leží ladem na disku.
Googlem to najdete rychleji, než na lokálním disku
Ne. Musím spustit prohlížeč (ideálně několik sekund, spíš více) a vůbec být online, což často nejsem (GPRS navíc není ideální druh připojení).
Nemusíte nic otravně indexovat
Indexování je fakt to nejmenší. Děje se totiž samo.
Google vám opraví i chyby
Anglicky umím a texty znám vesměs zpaměti. Jo, u několika stovek skladeb, akorát jsou to často věci, které si Google plete s věcmi stejnojmennými, ale častěji vyhledávanými.
Když to nemáte, tak si to zkouknete na YT
Na TyTrubko to vesměs není, navíc nemám (a nechci) Flash.
Takže pro někoho, kdo je stále na rychlé lince, je možná Google rychlejší, ale já raději pohodlí. Ostatně je krása, když si ty texty dám do ID3 tagů (jo, myslím, že to jde -- už se mi to jednou nějak povedlo) a nějaký kapesní krám si s tím poradí.
Nevím, jak u tebe, ale já mám stejně nějaký prohlížeč spuštěný stále takže tohle bych jako problém neviděl.
To já úplně pořád ne. Ale furt je tu nutnost přepínat okna apod.
Ano, děje se sice samo ale žere procesor, disku a hlavně baterku mého počítače.
Však můžu indexování zapnout, jen když indexovat opravdu chci a můžu. Kolekci v Amaroku taky neaktualizuju co pět minut.
Ad YouTube: myslím, že máme hafo alternativních klientů (např. MiniTube) a začínající podporu HTML5 takže Fleš už přestává být problémem.
Pořád je tu GPRS.
Souhlasím však s výhodou otagovaných věcí nacpaných do mobilních přehrávačů. Vidět na telefonu 150 skladeb s interpretem Artist 001 není fakt nic moc
Hlavně kdyby ty přehrávače dělali aspoň trochu inteligentní lidi. Teď tu mám jeden "značkový" a vyznačuje se tím, že tagy umí, ale řídí se adresářovou strukturou a skladby řadí zřejmě podle data, ne podle názvu.