Byla představena nová verze modelu Claude Opus 4.6 od společnosti Anthropic. Jako demonstraci možností Anthropic využil 16 agentů Claude Opus 4.6 k vytvoření kompilátoru jazyka C, napsaného v programovacím jazyce Rust. Claude pracoval téměř autonomně, projekt trval zhruba dva týdny a náklady činily přibližně 20 000 dolarů. Výsledkem je fungující kompilátor o 100 000 řádcích kódu, jehož zdrojový kód je volně dostupný na GitHubu pod licencí Creative Commons.
Kultovní britský seriál The IT Crowd (Ajťáci) oslavil dvacáté výročí svého prvního vysílání. Sitcom o dvou sociálně nemotorných pracovnících a jejich nadřízené zaujal diváky svým humorem a ikonickými hláškami. Seriál, který debutoval v roce 2006, si i po dvou dekádách udržuje silnou fanouškovskou základnu a pravidelně se objevuje v seznamech nejlepších komedií své doby. Nedávné zatčení autora seriálu Grahama Linehana za hatecrime však vyvolává otázku, jestli by tento sitcom v současné Velké Británii vůbec vznikl.
Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po
… více »Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.
Byla vydána nová major verze 9.0 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny klesla pod 70 000 dolarů (1,44 milionu korun).
Valve z důvodu nedostatku pamětí a úložišť přehodnocuje plán na vydání zařízení Steam Controller, Steam Machine a Steam Frame: „Cílem tedy stále zůstává vydat všechna tři nová zařízení v první polovině letošního roku, ale přesná data a ceny jsou dvě věci, na kterých usilovně pracujeme a jsme si dobře vědomi toho, jak rychle se v tomto ohledu může vše změnit. Takže ač dnes žádné zveřejnitelné údaje nemáme, hned jak plány finalizujeme, budeme Vás informovat.“
Do 20. února lze hlasovat pro wallpapery pro Ubuntu 26.04 s kódovým názvem Resolute Raccoon.
Notebook cca 150-160h, ale velkou část práce dělám na serverech, které samozřejmě běží nonostop 
Ten běh nonstop není tak samozřejmý. Již několikrát jsem narazil na stránky s "úředními hodinami"... 
nonstop = server běží vždy když není odstaven kvůli údržbě. Do údržby se schová vše od havárie HW až po reboot kvůli uklizečce, která ho vytáhla ze zdi aby si zapojila rádio.
Teď jsme u jednoho zákazníka řešili výpadek serverovny, protože na stejný okruh, jako byla připojena většina serverů - přes UPS, připojili pracovníci, kteří dláždili chodbu, elektrickou svářečku.
Děsně se divili, že to vyhodilo fázi na VN - "Na jiných patrech to nic neudělalo." :D
No právě. Když jsou tedy nějaké stránky přístupné ve všední dny mezi 8. a 18. hodinou, vypadá to buď na hodně pečlivou údržbu nebo na hodně hudbymilnou uklízečku... 
Kdo pracuje z domova u PC, ať nehlasuje.
Takže když používám v práci soukromý notebook, tak také nemám hlasovat?
... to záleží na rozvodných závodech...

Tohle je diskriminace! Jak mám hlasovat, když nemám PC? Krom toho fakt nechápu, proč bych měl počítač vůbec vypínat. K čemu je to dobré? Jediné co mě tak napadá je, když bych jel někam na delší dobu, tak abych nemusel nechávat notes na nabíječce. Tak ho vypnu a strčím do skříně. Ale jiný důvod... Fakt nevím.
Čítam čítam - "0-10 hodín denne, 11-20 hodín denne, 21-30 hodín denne, WTF, 30 hodín denne?" ;)
Osobne i kdyz mam notebook tak me bezi takrka porad posledni uptime byl 21dni mam pocit a ted mi bezi uz 2dny. Hodne taky delam na serverech typu Debian tak ty samozrejmne maj uptime jako krava 
takze uz mi bezi moj maly fileserver cez 4 dni a 4 noci ale neviem ci sa mozem pripocitat k ankete kedze mam na nom windows Xp.
Fileserver na XP? No radsej sa ani nepytam :D
Ja svoj storage server restartujem len ked volaco dlho skusam a nieco mi tam zatuhne... a vypinam... no vlastne ho nevypinam... ak zrovna nieje rozobraty na kusky :D
no ostru ipcku nemam a v sieti mam 4 pocitace.. ktore su prilezitostne kedy jak zapnute.. moj home fileserver mam na tahanie dat a zdielanie. a ostatne pc maju windowsy len ja mam aj aj linux. siet nema ostru ipcku taze nemam problem s bezpecnostou
PC - Personal Computer, laptop do tejto skupiny teda ratam tiez :P Nonstop na adapteri a nonstop zapnuty. Vypinam (kedze ako vypnutie sa rata aj suspend) iba ked ho berem niekam so sebou prec.
Najdlhsi uptime na laptope som mal 16dni, restart bol kvoli upgrade kernelu :P
Tiskni
Sdílej: