abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:11 | Humor

    Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 10:44 | IT novinky

    Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    dnes 09:55 | IT novinky

    Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 09:33 | IT novinky

    Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 08:11 | Nová verze

    Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | Pozvánky

    Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:55 | Komunita

    Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 489 hlasů
     Komentářů: 19, poslední dnes 11:32
    Rozcestník

    KDE 4.0...

    2.9.2005 22:28 | Přečteno: 1415× | Hardware a Software | poslední úprava: 2.9.2005 22:37

    Při prohlídnutí screenů se nemůžu ubránit dojmu, že to bude nepoužitelné, zajímalo by mě, jaký na to máte názor vy?


    Hned ze začátku bych chtěl upozornit, že používám k plné spokojenosti Xfce a nehodlám zatím měnit, protože má hezký poměr mezi grafickou přívětivostí a rychlostí.


    V tomto ohledu podle mě KDE jasně zaostává a bohužel, vývojáři s tím jak vidím nebudou nic dělat a stále prohlubují grafickou přívětivost na úkor rychlosti. Možná na screenshotech vypadá to nové KDE užasně, ale použivat bych ho nechtěl.

    Taky máte podobný názor nebo máte rádi blikající obrazovku, která "hraje všemi barvami"?

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    2.9.2005 22:57 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Už se těším
    KDE se mi líbí, je to pěkné prostředí. Oproti ostatním má jednu zásadní výhodu - poměrně dobrý a rychlý internetový prohlížeč, který je poměrně nenáročný na paměť a ani u velkých stránek nepopudí uživatele vyvoláním OOM killeru na X server. I ostatní prohlížeče jsou poměrně dobré. Akorát by nemusely programy pro KDE (jako ten Konqueror) záviset na tolika knihovnách, mimo něj jsou na nic.

    XFCE je také dobré, oproti KDE se mi startuje více jak dvakrát rychleji a bere méně paměti. Samotný X server jí spolyká až až. Akorát se mi nezdá, že by KDE bylo pomalé oproti XFCE - když se vybere špatný vzhled pro GTK+ 2, je to dokonce naopak. Nicméně na horší stroj s menším diskem a pamětí se hodí rozhodně lépe, než KDE. A s Operou či FireFoxem se dá jakž takž vydržet.
    2.9.2005 23:37 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Já jsem pro
    Jak už jsem napsal do komentáře k článku, mě se to líbí, připadá mi to jako správnej krok k co největšímu zjednodušení práce i pro ty největší laiky (jak tam správně někdo poznamenal, nejdřív se ale musej lidi naučit číst). Pokud se má z linuxu stát systém plně konkurenceschopnej, musí ho umět ovládat pětiletý díte i důchodce, pokud možno ještě dřív, než si přečtou manuál. Zatim jsme viděli spíš jen detaily, ale i ty zapadaj podle mě do celkový mozaiky přívětivýho a snadno ovladatelnýho systému, o kterym jeho uživatel nemusí skoro nic vědět a přesto ho může spokojeně používat.

    Ukážu to na relativně modelovym příkladu: Uživatel Windows přijde do knihovny nebo kavárny, sedne k počítačí s linuxem, stáhne si něco z internetu a chce si to vypálit na CDčko. Když ho vloží do jednotky a dostane na výběr, co s nim může dělat, je to pro něj jistě lepší, než když se musí zvednout ze židle a jít se zeptat nějakýho pracovníka, jak se v KDE jmenuje vypalovací program. Taková koncepce systému se mi jednoznačně líbi, ačkoliv je naprosto ukázkově Windows-like (mnoho z vás určitě zná bublinky z Windows XP a vylepšenej "autorun").

    Musim samozřejmě dodat, že nikdo nikoho nenutí to používat, jsem si skoro jistej, že většina těhle vylepšení (aspoň já to chápu jako vylepšení) půjde vypnout, ne-li rovnou všechny.

    Ještě dodám, že na rychlost KDE si na svym Athlonu XP 2200+ s 512 MB RAM nestěžuju a kdybych nebyl línej si v Gentoo nastavit prelink, možná bych byl ještě spokojenější. Je ale potřeba vnímat, že KDE je v podstatě kompletní prostředí, podobně jako Gnome, zatimco třeba XFCE je "jen" window manager + pár "jednodušších" aplikací. Každýmu vyhovuje něco a dokud je možnost volby, neni co řešit. O volbě to vždycky bylo, je a bude.
    3.9.2005 09:57 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já jsem pro
    Jsem také pro, mám Athlon XP 2600+, taky 512MB RAM a jakmile mi najede KDE, tak to opravdu fičí.. Nemám důvod někde nabírat desetiny sekund.. Konqueror se hodně zlepšil, ale chybí mi rozšiřovatelnost Firefoxu.. Jinač pokud člověk využívá a chce využívat pouze KDE aplikace (já ano), tak si myslím není na co stěžovat.
    Nejsem lama...
    3.9.2005 10:29 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já jsem pro
    Krok ke zvýšení použitelnosti pro důchodce a podobné BFU (a nejspíš i pro ostatní) by bylo snížení výchozího počtu a agresivity ovládacích prvků na desetinu. Výchozí desktop KDE je jako arabské tržiště, všude spousta pohybu, barev, všechno se dožaduje tvé pozornosti -- zkus ji udržet na tom, co jsi vlastně přišel udělat.
    Mikos avatar 3.9.2005 15:09 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já jsem pro
    Někdo (např. já ;-)) to má takhle rád :-) Těm co se to nelíbí (ale přesto chtějí plnohodnotné desktopové prostředí a nejen jednoduchý WM), tak ať si používají třeba GNOME...
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    Mikos avatar 3.9.2005 15:10 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já jsem pro
    Ještě sem zapomněl ironicky doplnit: On jim ještě Miguel ukáže zač je toho loket ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    Mikos avatar 3.9.2005 00:13 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Už se KDE 4 nemůžu dočkat!
    Já se na KDE 4 hrozně moc těším, projekt Plasma mi přijde skvělý, snad ho plně implementují tak jak si představují. To že vám se to nelíbí neznamená že je to špatné ;-) Každému vyhovuje něco trochu jiného... já za ty víc jak 2 roky co Linux na desktopu používam vyzkoušel všechny možné WM a desktopy (IceWM, Fluxbox, FVWM 2, XFCE 4, GNOME, atd.) a vždycky sem se po chvíli s otevřenou náručí vrátil ke KDE. Prostě se mi v něm dělá nejlépe a nejvíce mi vyhovuje. A vzhledem k tomu že mam navíc rád eye-candy, tak Plasma je přesně něco pro mě :-)

    (jinak to že sem "klikač" ale neznamená, že nechci mít přesný přehled o tom co se děje v mém systému - používam zásadně distribuce které si nastavuju jen manuálně přes konzoli - Arch Linux, Gentoo a Slackware - naopak bytostně nesnášim distribuce jako Mandriva, Fedora nebo dokonce Linspire [fuj!])
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    3.9.2005 00:48 Bruno Bager
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Už se KDE 4 nemůžu dočkat!
    Ja fajn, že vyhoveli, aspoň niekoľkým :)
    Yin avatar 3.9.2005 02:50 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše evilwm rulez

    Plasma je vlastne sada Bash skriptov naprogramovaných v C++Qt v grafickom prezlečení. Ja používam EvilWM a všetko, čo mi chýba k použiteľnosti mám v Bash a Perl skriptoch :D

    ...a vraj abclinuxu... :D

    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    Yin avatar 14.12.2005 20:05 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: evilwm rulez
    Po dlhšom čase si prezeram svoje príspevky a musím sa poopraviť. Páči sa mi každý Slobodný softvér, ktorý existuje... ale KDE (a podobne), nech má verziu akú chce nepoužijem už asi nikdy (som mikromalista).
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    3.9.2005 08:37 Rezza
    Rozbalit Rozbalit vše tesim se...
    na KDE4 se tesim, co jsem zatim cetl, tak spousta zajimavych napadu, useability teamy jedou naplno, nejake eye-candy se objevi - jdu tu o to, ze primym konkurentem bude desktop z visty a nikdo si "nekoupi" neco co vypada x let stare a je jedno jestli auto nebo desktop... a k tomu srovnani, ze se to stava windows-like, tak s tim nesouhlasim... naopak je to uplne neco jineho - windows mi nedovoli upravit si to k me potrebe, v kde muzu delat co chci...
    3.9.2005 10:37 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tesim se...
    Nejspíš jsi nikdy nepracoval delší dobu v ničem, co by nebylo MS Windows-like, protože máš deformované měřítko vzdálenosti od MS Windows. Ostatně i argumentace Longhornem to prozrazuje -- jak poznáváš to x let staré? Podle (ne)podobnosti s aktuální verzí MS Windows. A závěr je ten, že KDE s ní bude srovnáváno, takže se jí musí podobat.
    3.9.2005 15:02 pavel
    Rozbalit Rozbalit vše rychlost vs vzhled
    Zrovna u KDE bych se tolik nebal, ze onen "lepsi" vzhled bude zaroven na ukor rychlosti. Pouzivam je nekde od verze KDE2 a snad zatim kazda verze mi prisla subjektivne rychlejsi nez ta predchozi.

    Ale hlavne, k cemu by nam bylo 10 prostredi/WM, ktere budou mit stejne priority a tedy vicemene stejnou implementaci? Chtel bys radeji, aby byly dva identicke projekty ala ICEWM nebo ti jeden staci a ty s jinou predstavou ta pouzivaji KDE (gnome,...)?
    3.9.2005 19:47 OndraZX
    Rozbalit Rozbalit vše Kde 4.0
    To je asi jako ja bych napsal, ze jsem videl na fotkach nove Ferrari, ktere se mi zda absolutne nepouzitelne, proto jezdim radeji ve starem rezavem Favoritu.

    Ted vazne - at si kazdy pouziva co se mu libi, lestli se vam libi Xfce tak ja vam to neberu, ale to neznamena ze pokud se vam neco nelibi, co ani nepouzivate tak ze to musi byt automaticky spatne.

    Ja napr. pouzivam KDE, ale netroufl bych si posuzovat kvality Xfce - kdyz ho nepouzivam
    15.11.2005 22:52 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.0...
    xfce4 mě taky bere, vyměnil jsem ho za KDE, všude kam došáhnu, malý rychlý pohledný a spolehlivý -))))
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.