V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Zajímal jsem se o to. Je to nereálné, obvykle se počítá se spánkem cca 1,5 hodiny večer (tuším kolem 19.) a ráno cca čtyři hodiny (tuším od jedné do pěti). Problém je ten večerní spánek, pokud člověk občas vyrazí třeba na koncert nebo do hospody. Přechod mezi režimy zabere asi měsíc a je relativně problematický, takže nic pro zaměstnané.
Zjistil jsem, že existuje několik skupin lidí, kterým vyhovují různé strategie:
Co mě štve, je, že se mi po dobrém jídle chce spát a během odpoledne mívám krizi (potřebuju chvíli mikrospánku).
Co mě štve, je, že se mi po dobrém jídle chce spát a během odpoledne mívám krizi (potřebuju chvíli mikrospánku).Možná je to tím, že krev se hrne do žaludku, místo do mozku. Když se ve škole v bufetu najím, myslí mi to o dost hůř. Nalačno nebo ranní kombinace čaj+jablko -> podám nejlepší výkon, ale kdo to má vydržet ;)
Chápu tak, že sledovat západ slunce je amatérismus, ale východ už je jinačí kafe
Já to spíš beru tak, že mám myšlenku, vidím ji z úhlu co se mi zrovna hodí......a nechci abych se ráno probudil a buď myšlenku ztratil úplně, nebo se hodiny dostával do stádia, kde jsem byl večer (zkoušel jsem to a dá to dost práce....navíc večer se dostanu tam kde jsem byl.....a jdu zase spát => nemá to cenu).
Doufám že s UTP smyčkou
Kdyby tak toho volna bylo víc. Když chci něco kreslit, tak to jindy než po půlnoci nejde....a spát chodím právě kolem půlnoci, posunout se dokážu maximálně o půl hodiny, dřív neusnu. Nejvíc zabírá pustit si (do sluchátek) muziku, zavřít oči a vychutnávat si ji...během chvilky spim jak poleno. Bohužel jsem narazil na jeden problém, když má tvor větší sluchátka (mušle), tak ve spánku neotočí hlavu a po sotva několika hodinách spánku na zádech se celej rozlámanej vzbudí. Kdo chce spát jen krátce aby ráno pokračoval v projektu, jen ať to zkusí, funguje to spolehlivě Bohužel, spát dlouho se dá jen s peckama, kde proti mušlím hodně trpí kvalita reprodukce (a už se neusíná tak hezky). Až jednoho dne zase splašim pecky (sluchátka), tak si naschvál pustim na serveru muziku, cronem ji nechám postupně pomalu zeslabovat a uvidíme jak usnu
Ten nápad že budu každým dnem chodit řekněme o 2 hodiny dýl mě taky napad, po pár dnech se dostanu zpátky do "normálního" režimu......ale tam vydržim taky ty dva dny a zase pojedu další kolečko
Jinak můj názor je, že tvor žije v přesvědčení, že když bude dlouho vzhůru, stihne toho víc + je pravda že některým to v noci a v absolutním klidu opravdu víc myslí (včera jsem v noci na záchodě za pár minut vymyslel to, co bych ve dne řešil několik hodin). Škoda že pro ostatní jsme jen ignoranty
Ten nápad že budu každým dnem chodit řekněme o 2 hodiny dýl mě taky napad, po pár dnech se dostanu zpátky do "normálního" režimu......ale tam vydržim taky ty dva dny a zase pojedu další kolečkoChce to trochu podpořit energydrinkama. Já měl to štěstí, že jsem sehnal 10 litrovek CrazyWolfa za 100 při nějaké slevě v kauflandu :)
Energydrinky nevedu. Ono docela stačí citrónová Tanja, když už se zavíraj oči tak na ex vypít tak litr....a dvě hodiny zírám jak radioaktivní křeček (jeden by čekal že si vybuduju imunitu když ji piju pořád, ale ono ne, pořád to funguje).
Chlast - neakceptovatelné, jsem abstinent. Někdo doporoučuje prášky nebo bylinky, ale to je to samé v bledě modrém.
Má zkušenost je, že pivo a procházka na čerstvém vzduchu jsou na usnutí perfektní. Krom toho je tekutý chléb asi nejúžasnější pitivo široko daleko (jedinou konkurencí je čaj), tolik živin a vitaminů!
Nejít spát vůbec - vydržím možná i třicet hodin, ale už po čtyřiadvaceti hodinách mně začínají bolet oči. Po trochu delším spánku se vrátím na původní rytmus.
Zrovna to mám za sebou, mezi třetí a šestou hodinou ranní krize, ale s úsvitem se to ještě chvíli dá, odpoledne už je lepší si dáchnout, potom najet na klasický režim.
Mimo uvedených bodů funguje ještě jeden a to fyzické vyčerpání. Je to relativně spolehlivé, ale nedá se to dělat dlouhodobě a navíc vstávání je pak ještě o řád horší - namísto pocitu jak špatně oživená zombie se cítíte jak špatně oživená zombie, kterou celou noc vozili sem a tam po D1 v míchačce na beton. Prý to ale funguje u sportovců a podobných bláznů, ale testovat to nehodlám.
Funguje to výborně, ani nemusí jít o vyčerpání, stačí pořádná makačka a po ní pořádný spánek. Hodně lidí jsem slyšel doporučovat pořádnou fyzickou únavu jednou dvakrát týdně, prý to i čistí hlavu.
Tohle mě trochu mrzí, tvrdej teda taky moc nepiju ale kvalitní pivo si dám rád. Myslím, že Kvakor je jeden z mála z diskuzí ábíčka, s kterym by stálo za to jít na pivo.Chlast - neakceptovatelné, jsem abstinent. Někdo doporoučuje prášky nebo bylinky, ale to je to samé v bledě modrém.Má zkušenost je, že pivo a procházka na čerstvém vzduchu jsou na usnutí perfektní. Krom toho je tekutý chléb asi nejúžasnější pitivo široko daleko (jedinou konkurencí je čaj), tolik živin a vitaminů!
Jez do polosyta, pij do polopita a spi do poledne
Vyspíš se až umřeš.
versus
Jez do polosyta, pij do polopita a spi do poledne
Po hodine na plavarni (10 minut plavanie - 15 minut sauna - 10 minut plavanie - 15 minut sauna - 10 minut plavanie) ked pridem domov tak lahnem na postel a spim ako batola
+1 (škoda, že nesnáším studenou vodu)
Tiskni
Sdílej: