Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Zajímal jsem se o to. Je to nereálné, obvykle se počítá se spánkem cca 1,5 hodiny večer (tuším kolem 19.) a ráno cca čtyři hodiny (tuším od jedné do pěti). Problém je ten večerní spánek, pokud člověk občas vyrazí třeba na koncert nebo do hospody. Přechod mezi režimy zabere asi měsíc a je relativně problematický, takže nic pro zaměstnané.
Zjistil jsem, že existuje několik skupin lidí, kterým vyhovují různé strategie:
Co mě štve, je, že se mi po dobrém jídle chce spát a během odpoledne mívám krizi (potřebuju chvíli mikrospánku).
Co mě štve, je, že se mi po dobrém jídle chce spát a během odpoledne mívám krizi (potřebuju chvíli mikrospánku).Možná je to tím, že krev se hrne do žaludku, místo do mozku. Když se ve škole v bufetu najím, myslí mi to o dost hůř. Nalačno nebo ranní kombinace čaj+jablko -> podám nejlepší výkon, ale kdo to má vydržet ;)
Chápu tak, že sledovat západ slunce je amatérismus, ale východ už je jinačí kafe
Já to spíš beru tak, že mám myšlenku, vidím ji z úhlu co se mi zrovna hodí......a nechci abych se ráno probudil a buď myšlenku ztratil úplně, nebo se hodiny dostával do stádia, kde jsem byl večer (zkoušel jsem to a dá to dost práce....navíc večer se dostanu tam kde jsem byl.....a jdu zase spát => nemá to cenu).
Doufám že s UTP smyčkou
Kdyby tak toho volna bylo víc. Když chci něco kreslit, tak to jindy než po půlnoci nejde....a spát chodím právě kolem půlnoci, posunout se dokážu maximálně o půl hodiny, dřív neusnu. Nejvíc zabírá pustit si (do sluchátek) muziku, zavřít oči a vychutnávat si ji...během chvilky spim jak poleno. Bohužel jsem narazil na jeden problém, když má tvor větší sluchátka (mušle), tak ve spánku neotočí hlavu a po sotva několika hodinách spánku na zádech se celej rozlámanej vzbudí. Kdo chce spát jen krátce aby ráno pokračoval v projektu, jen ať to zkusí, funguje to spolehlivě Bohužel, spát dlouho se dá jen s peckama, kde proti mušlím hodně trpí kvalita reprodukce (a už se neusíná tak hezky). Až jednoho dne zase splašim pecky (sluchátka), tak si naschvál pustim na serveru muziku, cronem ji nechám postupně pomalu zeslabovat a uvidíme jak usnu
Ten nápad že budu každým dnem chodit řekněme o 2 hodiny dýl mě taky napad, po pár dnech se dostanu zpátky do "normálního" režimu......ale tam vydržim taky ty dva dny a zase pojedu další kolečko
Jinak můj názor je, že tvor žije v přesvědčení, že když bude dlouho vzhůru, stihne toho víc + je pravda že některým to v noci a v absolutním klidu opravdu víc myslí (včera jsem v noci na záchodě za pár minut vymyslel to, co bych ve dne řešil několik hodin). Škoda že pro ostatní jsme jen ignoranty
Ten nápad že budu každým dnem chodit řekněme o 2 hodiny dýl mě taky napad, po pár dnech se dostanu zpátky do "normálního" režimu......ale tam vydržim taky ty dva dny a zase pojedu další kolečkoChce to trochu podpořit energydrinkama. Já měl to štěstí, že jsem sehnal 10 litrovek CrazyWolfa za 100 při nějaké slevě v kauflandu :)
Energydrinky nevedu. Ono docela stačí citrónová Tanja, když už se zavíraj oči tak na ex vypít tak litr....a dvě hodiny zírám jak radioaktivní křeček (jeden by čekal že si vybuduju imunitu když ji piju pořád, ale ono ne, pořád to funguje).
Chlast - neakceptovatelné, jsem abstinent. Někdo doporoučuje prášky nebo bylinky, ale to je to samé v bledě modrém.
Má zkušenost je, že pivo a procházka na čerstvém vzduchu jsou na usnutí perfektní. Krom toho je tekutý chléb asi nejúžasnější pitivo široko daleko (jedinou konkurencí je čaj), tolik živin a vitaminů!
Nejít spát vůbec - vydržím možná i třicet hodin, ale už po čtyřiadvaceti hodinách mně začínají bolet oči. Po trochu delším spánku se vrátím na původní rytmus.
Zrovna to mám za sebou, mezi třetí a šestou hodinou ranní krize, ale s úsvitem se to ještě chvíli dá, odpoledne už je lepší si dáchnout, potom najet na klasický režim.
Mimo uvedených bodů funguje ještě jeden a to fyzické vyčerpání. Je to relativně spolehlivé, ale nedá se to dělat dlouhodobě a navíc vstávání je pak ještě o řád horší - namísto pocitu jak špatně oživená zombie se cítíte jak špatně oživená zombie, kterou celou noc vozili sem a tam po D1 v míchačce na beton. Prý to ale funguje u sportovců a podobných bláznů, ale testovat to nehodlám.
Funguje to výborně, ani nemusí jít o vyčerpání, stačí pořádná makačka a po ní pořádný spánek. Hodně lidí jsem slyšel doporučovat pořádnou fyzickou únavu jednou dvakrát týdně, prý to i čistí hlavu.
Tohle mě trochu mrzí, tvrdej teda taky moc nepiju ale kvalitní pivo si dám rád. Myslím, že Kvakor je jeden z mála z diskuzí ábíčka, s kterym by stálo za to jít na pivo.Chlast - neakceptovatelné, jsem abstinent. Někdo doporoučuje prášky nebo bylinky, ale to je to samé v bledě modrém.Má zkušenost je, že pivo a procházka na čerstvém vzduchu jsou na usnutí perfektní. Krom toho je tekutý chléb asi nejúžasnější pitivo široko daleko (jedinou konkurencí je čaj), tolik živin a vitaminů!
Jez do polosyta, pij do polopita a spi do poledne
Vyspíš se až umřeš.
versus
Jez do polosyta, pij do polopita a spi do poledne
Po hodine na plavarni (10 minut plavanie - 15 minut sauna - 10 minut plavanie - 15 minut sauna - 10 minut plavanie) ked pridem domov tak lahnem na postel a spim ako batola
+1 (škoda, že nesnáším studenou vodu)
Tiskni
Sdílej: