Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
to je ta konzumni spolecnost v konzumnim svete v konzumni dobe ...
Jak vlstně dneska držej pohromadě paneláky?Silou vůle. Nebo ani to ne a občas něco odpadne, třeba balkón
...Bod 3 a hlavně citovaná věta, svědčí o tom, že víš velký kulový
Takovýto "IT pracovník" je totiž líný něco se učit, proto raději u toho starého neprůhledného nestabilního řešení, protože je na něj prostě zvyklý (a na vnitřní ekonomice firmy mu samozřejmě nezáleží).
...
vi
spousta dalších editorů včetně zcela intuitivních. Takže ještě jednou: vaše pomluvy nemají s realitou naprosto nic společného.
Nedělat rozumět. Koho jsem měl urazit, programátory nebo systémáky? Já se totiž považuji za oboje…
Pro méně chápavé převyprávím: je-li ten člověk programátor, pak není důvod, aby na server vůbec lezl. Je-li systémák, pak bych neznalost vi
považoval za zcela zásadní kvalifikační nedostatek.
A my nemuzeme na vsechny servery, kde se vyviji nahrat notepad, protoze pan programator jeste vi nevidel.To nemyslíte vážně?! To chcete argumentovat tím, že musíte daný program instalovat?! To IDE na Windows snad instalovat nemusíte? Pokud vím, jediné, co na Windows po instalaci je je Notepad. Zrovna v tomhle tedy Linux IMHO rozhodně nezaostává.
Máme v práci Solaris, rozhoduje o tom někdo vyšší. Tedy džungle (nabídek) je rozmanitější, než se zde líčí.
Tiskni
Sdílej: