Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Tak to ti bohužel neodpovím. Já ty kurzy jen instaloval. Jinak stát se lektorem těch MOC kurzů není zrovna samozřejmé.
Spíš mě zarazilo jak jsou MOC kurzy koncipovány. Co jsem do nich nahlížel, tak je to většinou spousta stran jak naklikat nějakou konkrétní věc (v textovym konfiguráku by to odpovídalo dvěma řádkám). Vysvětlení toho co a hlavně proč nastavuje často chybělo. Takže například v kurzu o AD se člověk nedozví nic o koncepci, nebo o správném návrhu domény, ale zato se naučí naklikat kdejakou kravinu. Jenže pokud jste na úrovni, že víte co a proč chcete nějak nastavit, tak snad nepotřebujete kurz o tom jak to naklikat. Těžko říct jestli jsou tak koncipovány všechny kurzy.
Ted jen staci aby lektor k tomu vsemu mluvil anglicky a uz si vsechny potrebne informace jake jste kdy chteli vedet najdete na netu.
Nechci pohrdat zadnym kurzem, ale urcite se tam clovek nedozvi vic nez na specializovanych webovych serverech.
Toto se tyka kurzu z jakehokoli oboru.
Pokud tim ma byt receno, ze kursy jsou zbytecne, tak bych si dovolil nesouhlasit.
Kursy maji dve zakladni vyhody:
1. Clovek se dozvi ucelene informace, takze si muze uvedomit i souvislosti, ktere ho predtim nenapadly
2. Je cas si na miste s produktem pohrat a kdyz dojde k potizim, tak ma za zadkem zkuseneho lektora, ktery poradi nebo ukaze, kde se dela chyba (hlavne ten cas - v praci je to porad honem honem udelejte tohle a tamhleto ...)