Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Svetove burzy dnes vytrhla z letargie zprava Wall Street Journal http://online.wsj.com/article/SB123735970806267921.html o tom, ze IBM planuje koupit SUN Microsystems. Akcie SUNu reagovali obrovskym narustem az o 79% (cca. v 18:00). Zpravy z ceskych luhu a haju: http://ekonomika.ihned.cz/c1-35838540-chysta-se-obri-obchod-ibm-chce-pohltit-konkurenta-sun-microsystems#comm http://www.zive.cz/Bleskovky/IBM-se-chysta-koupit-Sun-Microsystems-za-65-miliardy-dolaru/sc-4-a-146191/default.aspx Vedeni obou spolecnosti se zatim nevyjadrilo.
Tiskni
Sdílej:
Tato akvizice nevyjde. Tak jako Yahoo a Microsoft z podobneho duvodu.
Duvod: tak za 3-4 roky bych videl navrat IBM s novou architekturou (HW a mozna i SW). A kdyby to ted IBM udelala, tak zabije sve deti, ktere nesou penize.
A to IBM neudela. Navic by IBM musela trochu vice prepnout na Linux, co se taky hned neudela. A IBM umi delat obchod velmi dobre.
Drive spise nastane to, ze IBM uvolni Lotus a podobne produkty. A zda vubec.
Verim na hodne, ale na toto ne. Spise bych to videl na to, ze behem 1-2 let prevezme abclinuxu root.cz . Nemam zadne informace (skutecne), to je ciste moje __osobni__ spekulace.
Navic by to byl genialni tah.
No nic. Zpet na zem. Tohle je uz vesteni.
gf
Navic by IBM musela trochu vice prepnout na Linux, co se taky hned neudela.
Fakt? Je tam toho víc (dokonce se stránkama)…mám pokračovat?
Osobně mám nejradši tuto.
Já zasejc tuhle: http://www.youtube.com/watch?v=HmQ3f1PRnw0
Spise bych to videl na to, ze behem 1-2 let prevezme abclinuxu root.cz .
Jen to ne! Na Ábíčko by chodili trotlové jako na Root.cz a navíc by pro něj teoreticky mohly psát i osoby, jako jsou Svatopluk Vít nebo Vojtěch Bednář.
Navic by IBM musela trochu vice prepnout na Linux, co se taky hned neudela.No, IBM je asi největší inzerent AbcLinuxu...
Spise bych to videl na to, ze behem 1-2 let prevezme abclinuxu root.czZ té věty není jasné, kdo převezme koho.
ok, doplneni. abclinuxu prevezme root.cz .
neda mi to, abych se k tomu nevyjadril diky nasi dlouholete rozdilnosti nazoru
to, co zde jiz nejakou dobu planulo v diskusich a poznamkach si hezky formuloval a otevrene. tato myslenka na poradach redakce abicka i vedeni pada casto. vsechno je veci nabidky a poptavky. tak, jako jsme ucinili nabidku ukoncenemu projektu linuxsoft.cz, tak jsou na poradu dne i dalsi jednani s konkurenci na trhu. nekdy lide nechteji pohlednout dale za horizont mesicu a rok prezivani ma pro ne vetsi hodnotu, nez tri roky rustu diky prijmu z prodeje portfolia ktere nezvladaji uridit. kdyz jsme nabizeli odkup, tak mel jeden z poptanych portalu svoji hodnotu. dnes ma jiz hodnotu 20x mensi a je to pomalu na totalni zavreni. trh je nekdy kruty, ale je to jako s zenskejma
tento druh podnikani, kdy se vladce firmy (OSVC nebo s.r.o.) drzi vseho co ma zuby nehty, rikam jednoduse "kralovstvi na hnoji".
zdravim,
nemel jsem zamer nejak vyprovokovat. Nazory sice mame rozdilne, ale u piva (treba koncem leta) se urcite necha dobre popovidat. Mam ciste nejake vize, jak co bude fungovat. Uz par (4) let.
Prave, s tim koupenim root.cz je to ciste uvaha. A dobry marketingovy tah. Muj nazor. Nikomu ho nejak nasilne nepredkladam.
\\add kralovstvi na hnoji.
Velmi dobre chapu, co lide vidi. Nekdy je nejlepsi taktika nedelat nic. Jakakoli snaha nemusi byt za urcitych podminek uspesna.
A portal neni jen o tom, ze lide serfuji na netu. Ma to nejake pozadi.
Nabidky na odprodeje jsou dnes bezne. I z moji strany.
Vstup pod kridla vetsiho portalu neni nezajimavy. Ma to sve pro i proti. Jenomze z praxe moc dobre vim, ze v zivote budu mit hodne problemu. Treba jako zamestnanec.
Linuxsoft je tah na par let dopredu. I kdyz nejhorsi je naucit se s nim zit. Je to jako sachy. Vim, co delam. Stryc byl sachovy mistr. Ale na vitezstvi nehraju.
Mit media neni od veci. Proto se koukam dopredu a spoluprace nejsou pro me vzdy to prave. Lidi s kterymi je clovek schopen vice spolupracovat a nedohadovat se clovek najde jedou za dlouhych par let.
Dneska je moderni zakladat velke korporace a firmy. Nebo delat akvizice firem. Globalizace. Moc tomuto trendu nefandim. Jinym lidem ale muze vyhovovat. Doslova nemusi prset, staci, kdyz kape. Preferuji spise mensi strukturu, ale velice pruznou.
Pro hodne lidi je nepochopitelne take to, ze nemusi byt obraty v statisicich nebo milionech mesicne.
Portaly maji promenlivou hodnotu. Nejvetsi cenu ma jejich posadka. Ale toje taky hodne promenlive.
Ja jsem vcelku spokojenej. Nejvetsi popularita me nelaka. Spise me laka posice cislo 4 nebo 3 u ceskych linuxovych portalu. A toho se chci drzet. Ne vzdy je vyhodne nebo zajimave byt na spici.
Vice je asi nekdy u piva, az bude zacne zrat ovoce. Ne do diskuze.
gf
Spise bych to videl pro doplneni takto. Chcete -li zvednout cenu akcii, tak vyhodte spekulacni zpravu o prodeji. Vyhodit neco na net neni problem. Nebo zaplatit medialni agenturu.
Jenze:
Yahoo je prosperujici firma, Sun sice prosperuje, ale s tou budoucnosti je to takove nejasne, jsou dost nesoustredeni a nemaji IMHO poradny obchodni model (open source je pekne, ale Wall Street to bohuzel vidi jinak).
IBM uz zadne nove architektury/platformy nepotrebuje, ma dost vlastnich, ktere si vzajemne konkuruji (AIX, iSeries, mainframe). V tomhle smeru bude prevzeti Sunu spis nevyhoda, a patrne umrtvi nektere jejich produkty.
Myslim, ze prevzit SUN by bylo ze strany IBM velmi takticke - zbavila by se tim konkurence, ziskala lepsi kontrolu nad Javou. Ale myslim, ze jeste pockaji, nez to koupi - cekanim IMHO nemuzou nic moc ztratit (pokud to mezitim nekoupi nekdo jiny, samozrejme).
Aaaa tak to sorry....... jsem trochu zpozdenej.
a vitaj DB2
kua....
super, už se těšim až mi přestane padat VirtualBox :D
Me by uplne stacilo, kdyby konecne VirtualBox implementoval podporu 64bit guestu...