Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Tiskni
Sdílej:
Rovněž předseda představenstva OSA Roman Strejček dnes elektronický útok na webové stránky sdružení krátce před 17. hodinou potvrdil. "Každý touží mít svých několik minut slávy. Někdo tím, že tvoří, a jiní tím, že boří. Jsme o to více pyšní na to, že jsme na straně těch, kteří tvoří. Možná i proto se nemusíme schovávat. Současně se omlouváme autorům a veřejnosti za dočasnou nedostupnost našich stránek, způsobenou elektronickým útokem, vůči kterému se není možné účinně bránit," sdělil ČTK Strejček.
Leda by někdo rozšířil, že vypnou ulož.toTak na co sakra ještě čekáme?
Zároveň vláda souhlasila také s tím, že zástupce České republiky v Radě Evropské unie vysloví souhlas s Rozhodnutím Rady EU
Kdo to je? Rád bych mu napsal. Nebo už to nemá smysl, protože to musí podepsat?
Aha. To jsem asi špatně pochopil předchozí příspěvek. Chtěl bych teda napsat někomu, kdo zastupuje mě, potažmo ČR v Evropském parlamentu, aby si to rozmyslel a projevil nesouhlas s ACTA.
http://sourceforge.net/projects/loic/To je len nejaka win sracka
ab
pro mě za mě.
Jednak známe ty naše kretény, v mnoha případech se něco implementovalo "papežštěji než papež" a tohle si příslušní lobisté jistě pohlídají.
nařídit poskytovateli internetových služeb, aby nositeli práv neprodleně poskytl informace umožňující identifikaci účastníka
Tedy už jen tento odstavec je zásah do soukromí jako prase a návrat ke zrušenému data retention a také se přenáší odpovědnost na někoho třetího (tedy ISP).
3) Jak ISP zjistí, že žádající je skutečně nositelem daných práv? Nebo to bude v praxi fungovat jako DMCA, kdy ISP prostě vyhoví každému požadavku, který přijde, bez jakéhokoliv ověřování?ISP vyhoví velkým společnostem s renomé a nevyhoví garážové kapele, to je přece jasné, ne? :)