Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Tiskni
Sdílej:
Rovněž předseda představenstva OSA Roman Strejček dnes elektronický útok na webové stránky sdružení krátce před 17. hodinou potvrdil. "Každý touží mít svých několik minut slávy. Někdo tím, že tvoří, a jiní tím, že boří. Jsme o to více pyšní na to, že jsme na straně těch, kteří tvoří. Možná i proto se nemusíme schovávat. Současně se omlouváme autorům a veřejnosti za dočasnou nedostupnost našich stránek, způsobenou elektronickým útokem, vůči kterému se není možné účinně bránit," sdělil ČTK Strejček.
Leda by někdo rozšířil, že vypnou ulož.toTak na co sakra ještě čekáme?
Zároveň vláda souhlasila také s tím, že zástupce České republiky v Radě Evropské unie vysloví souhlas s Rozhodnutím Rady EU
Kdo to je? Rád bych mu napsal. Nebo už to nemá smysl, protože to musí podepsat?
Aha. To jsem asi špatně pochopil předchozí příspěvek. Chtěl bych teda napsat někomu, kdo zastupuje mě, potažmo ČR v Evropském parlamentu, aby si to rozmyslel a projevil nesouhlas s ACTA.
http://sourceforge.net/projects/loic/To je len nejaka win sracka
ab
pro mě za mě.
Jednak známe ty naše kretény, v mnoha případech se něco implementovalo "papežštěji než papež" a tohle si příslušní lobisté jistě pohlídají.
nařídit poskytovateli internetových služeb, aby nositeli práv neprodleně poskytl informace umožňující identifikaci účastníka
Tedy už jen tento odstavec je zásah do soukromí jako prase a návrat ke zrušenému data retention a také se přenáší odpovědnost na někoho třetího (tedy ISP).
3) Jak ISP zjistí, že žádající je skutečně nositelem daných práv? Nebo to bude v praxi fungovat jako DMCA, kdy ISP prostě vyhoví každému požadavku, který přijde, bez jakéhokoliv ověřování?ISP vyhoví velkým společnostem s renomé a nevyhoví garážové kapele, to je přece jasné, ne? :)