Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Rovněž předseda představenstva OSA Roman Strejček dnes elektronický útok na webové stránky sdružení krátce před 17. hodinou potvrdil. "Každý touží mít svých několik minut slávy. Někdo tím, že tvoří, a jiní tím, že boří. Jsme o to více pyšní na to, že jsme na straně těch, kteří tvoří. Možná i proto se nemusíme schovávat. Současně se omlouváme autorům a veřejnosti za dočasnou nedostupnost našich stránek, způsobenou elektronickým útokem, vůči kterému se není možné účinně bránit," sdělil ČTK Strejček.
Leda by někdo rozšířil, že vypnou ulož.toTak na co sakra ještě čekáme?
Zároveň vláda souhlasila také s tím, že zástupce České republiky v Radě Evropské unie vysloví souhlas s Rozhodnutím Rady EU
Kdo to je? Rád bych mu napsal. Nebo už to nemá smysl, protože to musí podepsat?
Aha. To jsem asi špatně pochopil předchozí příspěvek. Chtěl bych teda napsat někomu, kdo zastupuje mě, potažmo ČR v Evropském parlamentu, aby si to rozmyslel a projevil nesouhlas s ACTA.
http://sourceforge.net/projects/loic/To je len nejaka win sracka
ab
pro mě za mě.
Jednak známe ty naše kretény, v mnoha případech se něco implementovalo "papežštěji než papež" a tohle si příslušní lobisté jistě pohlídají.
nařídit poskytovateli internetových služeb, aby nositeli práv neprodleně poskytl informace umožňující identifikaci účastníka
Tedy už jen tento odstavec je zásah do soukromí jako prase a návrat ke zrušenému data retention a také se přenáší odpovědnost na někoho třetího (tedy ISP).
3) Jak ISP zjistí, že žádající je skutečně nositelem daných práv? Nebo to bude v praxi fungovat jako DMCA, kdy ISP prostě vyhoví každému požadavku, který přijde, bez jakéhokoliv ověřování?ISP vyhoví velkým společnostem s renomé a nevyhoví garážové kapele, to je přece jasné, ne? :)
Tiskni
Sdílej: