abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE

    23.5.2007 16:55 | Přečteno: 2961× | Výběrový blog | poslední úprava: 25.5.2007 22:42

    Rozhodl jsem se přispět komunitě ubuntistů a věřících a vytvořit novou distribuci odvozenou od Ubuntu Linuxu. Měla by být určena duchovněji založeným uživatelům a zejména těm, kteří touží po kontaktu s božskými silami i na svém desktopu.

    S vývojem Ubuntu CE jsou spojeny některé technické potíže. Namátkou několik aktuálních problémů:

    1. Standard Unicode stále nepodporuje některé znakové sady klíčové pro Ubuntu CE. Klínové písmo je již naštěstí podporováno. Stále však chybí podpora předlidských písem (bodové písmo starých, hieroglyfy hlubinných) stejně jako některých starších písem lidských.
    2. Nedobrý stav správy barev v Linuxu. Je třeba vyvinout unikátní systém správy barev pro zobrazení některých signifikantních odstínů. Lze očekávat i značné problémy se současným zobrazovacím hardwarem.
    3. Program GnomeSword padá při načtení datových souborů Necronomiconu. Bug #1724254.
    4. Xgl nepodporuje neeuklidovskou geometrii a čtyřrozměrné plochy.
    5. Zkrácený tvar Ubuntu CE (Ubuntu Cthulhu Edition) je zaměnitelný s tvarem Ubuntu CE používaným distribucí Ubuntu Christian Edition. Protože však nová distribuce nabízí vše co její křesťanská předzvěst a mnohé funkce rozšiřuje, očekávám, že se tento problém vyřeší přechodem křesťanských uživatelů na Ubuntu CE (Ubuntu Cthulhu Edition).
    Pokud by se někdo chtěl podílet na vývoji, ať se prosím ozve v diskusi. UBUNTU Cthulhu Edition        

    Hodnocení: 57 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Vaše oblíbené božstvo?
     (32 %)
     (52 %)
     (39 %)
     (27 %)
     (30 %)
     (35 %)
     (44 %)
     (27 %)
     (24 %)
     (45 %)
    Celkem 66 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    23.5.2007 16:57 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    V anketě schazí žádné.
    hmm
    23.5.2007 16:59 culhwch | skóre: 1 | blog: culhwch
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    A taky Bast :(
    23.5.2007 17:56 Jaris | skóre: 19 | blog: Jaris
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    a Svaty Patejl a Zarici Spasitel :)
    Václav 23.5.2007 18:16 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Ve skutečnosti to byl Peytl ;-)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    23.5.2007 18:20 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    me tu chybi Kult uctivacu velkeho cerneho pavouka co chodi v rohu;-)
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    24.5.2007 09:59 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Ten zejména.
    andree avatar 23.5.2007 19:07 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    a mne chyba Ptaah a Astar Seran :-(
    23.5.2007 17:14 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    to logo je príma
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    23.5.2007 17:21 marbu | skóre: 31 | blog: hromada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Protože však nová distribuce nabízí vše co její křesťanská předzvěst a mnohé funkce rozšiřuje, očekávám, že se tento problém vyřeší přechodem křesťanských uživatelů na Ubuntu CE (Ubuntu Cthulhu Edition).
    hezké ;-) ale chudák uživatel co by se chtěl v tech *buntu distrech vyznat
    There is no point in being so cool in a cold world.
    23.5.2007 17:31 _____ | skóre: 5 | blog: Poznámky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Pěkné,

    dovolil bych si ještě poprosit o Linuxovou Free Software verzi hry Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Mimochodem prima hra.
    23.5.2007 17:32 _____ | skóre: 5 | blog: Poznámky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    A samozřejmě rovnou jako součást balíku ubuntu-ce-desktop. :-)
    rADOn avatar 23.5.2007 17:39 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    v ankete chybi dve bozstva :

    - Lilith

    - H.P.Lovecraft :-)

    lilith bych prinejhorsim ozelel ;-)
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    freshmouse avatar 23.5.2007 17:44 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    "(...) touží po kontaktu s božskými silami i na svém desktopu. (...)"

    Sledování šlágru Developers není dost boží?
    Jiří Němec avatar 23.5.2007 17:55 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    Max avatar 23.5.2007 21:34 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Osobně jsem vždy věřil v NRJ, na něhož je mj. odkaz i z tvého odkazu ...
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    23.5.2007 17:58 XMurder | skóre: 25 | blog: introvert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    IMO udělej anketu jaký software v distribuci použít, například jaký "Audio přehrávač" (tam bych nevynechal Audacious), protože v normálním Ubuntu je implicitně nainstalovaný software (výběr) poněkud divný, třeba místo firefoxu bych raději použil iceweasel. V jádře podpora i experimentálních ovladačů na hardware na který nejsou ještě ovladače stabilní. Klidně nějak přispěji, třeba balíčky, konfigurací, návrhem apod...
    23.5.2007 18:01 XMurder | skóre: 25 | blog: introvert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Uf, to o tom křesťanství jsem si přečetl až teď, odvolávám z5, pomůžu až se založí satanistické Hellbuntu;)
    Cubic avatar 24.5.2007 02:00 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    ze by treba tady :)
    24.5.2007 18:39 XMurder | skóre: 25 | blog: introvert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    WOW! stahuji... dik
    29.5.2007 04:35 Olsen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Pozor, Satanisté a uctívači ďábla se nerovná!

    P.S. Nic lepšího na práci?
    24.5.2007 19:47 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    When Xtianity is not Evil Enough... to nebude křesťanská distribuce ;-)
    kyknos avatar 23.5.2007 18:01 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Do UBUNTU Cthulhu Edition jedině Banshee :o))
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    kyknos avatar 23.5.2007 18:04 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Sakryš, to měla být odpověď XMurderovi...
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    Václav 23.5.2007 18:44 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Ještě to chce offline verzi tohoto webkomixu :-)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    karoliner avatar 23.5.2007 19:51 karoliner | skóre: 9 | blog: karoliner | Mosty u Jablunkova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    chybí mi tam kult zlatý žáby
    "Čistý štít!" Kohouti jsou malí páni, to jitřenka řídí kokrhání.
    23.5.2007 20:07 Dunric | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Sqěle jsem se pobavil i zavzpomínal, jaký to bylo když jsem měl čas číst něco jinýho než manuály nebo finanční zprávy.

    Jak padá GnomeSword při načítání Necronomiconu byl fakt dobrej ;-)

    In the garden sleeps a messenger ·
    23.5.2007 20:29 . | skóre: 8 | blog: ,
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Ubuntu vždycky mnozí jak kralici :-D
    Zdenek.Z avatar 23.5.2007 22:56 Zdenek.Z | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Prosil bych o doplnění Velkého Odpichovače do ankety. Děkuji.
    Dalibor Smolík avatar 24.5.2007 10:06 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Schází mi tam možnost "Skurut-hai". :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    24.5.2007 10:15 hikite
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Pro K'n-yan-a, tomuhle říkám praštěný nápad hodný realizace! :-))). Hlasovat nemohu, chybí oblíbený jednorožec, v neviditelně růžovém provedení by se tam spolu se špagetama ... ne, to bude na další distro :-D. Tak díky, ať to roste.
    kyknos avatar 24.5.2007 19:18 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Kdo má rád H.P.L., neměl v pondělí prošvihnout v divadle Archa koncert/představení na jeho počest.

    KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, KRYSY, ve zdech
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    26.5.2007 18:36 botanicus | blog: Botanicusovi povzdechy | Prachatice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Divadlo Archa? Paaani, Arch ma uz i divadlo :D ?
    ... mam chut na jablicka ;)
    kyknos avatar 27.5.2007 15:23 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    ?
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    29.5.2007 04:32 Olsen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový klon UBUNTU Linuxu - UBUNTU CE
    Sorry, mimo.

    Chybí Bel-Shamroth.

    (Pročež celá distribuce musí maskovat číslo 8 escape znaky!)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.