Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
osobne chodim k zubari rad, nemel jsem nikdy zadny kaz.
Žvýkačky nemam kvůli vytahávání plmb rád, takže už je asi 5-6 měsíců neberu. Maximálně ústní vodu občas přes den.
P.S. co rovnátka? Co jsem zjistil, kolik lidí je nosilo, nosí či chtělo nebo mělo nosit, tak jsem o tom chtěl taky napsat. Já možná časem (tak na 25%) asi zkusim "zámečky", takový ty na každym zubu. Že jsou docela (esteticky) potřeba.

Ale zuby si čistim dost, elektrickým kartáčkem asi každej druhej den. Je to fakt asi v genech. K zubaři neepujdu, tenhle zápisek mě vyděsil takže si buďto vymlátim hubu, nebo si jí začnu více čistit. Proč jsem se nenarodil jako hlodavec...ty si zuby čistit nemusí...
A vůbec, já se na to můžu vys*at, tělo mám celý v háji a mám sebevražedný sklony, tak jenom počkám až se vypne
Ale zuby si čistim dost, elektrickým kartáčkem asi každej druhej denTak málo? To já si čistím zuby každý den dvakrát, někdy i třikrát. Nebo jsi to myslel, že si je čistíš častěji, jenom tím elektrickým tak málo? Jinak zuby moudrosti už mám tři a zatím v pohodě. Údajně se prý snáze zkazí, ale s tím zatím žádný problém nemám. A už je mám pár let... jediný "problém" byl ten, že občas, když rostly, tak jsem o nich "věděl". Nebolely sice vůbec, ale dávaly o sobě vědět. Ale to už ne... K zápisku: chtěl bych vyjádřit autorovi účast. Sám mám zuby zatím v pořádku, to musím zaklepat, a doufám, že to tak vydrží co nejdéle. Plombu mám jedinou, už asi sedm nebo osm let starou. Ale opravdu soucítím s těmi, co takové štěstí nemají :o( Nesnáším zuby, zubařský křeslo, zubařskej vercajk...
.
Chtěli mě na pohotovosti objednat na vytržení onoho zubu. Řekl jsem "přeléčíme, uvidíme"
Moje zubařka mně slíbila vytržení jiné osmičky, od té zmiňované po diagonále. Mám se na co těšit.
Tak mnoho zdaru!!!
Ostatní zuby se rozestoupily, tak dneska už se to nepozná.
tiez ma caka v najblizsej dobe navsteva ktora bude urcite krvava ako z texaskeho masakraTady je něco na přípravu: Brněnský masakr zubařskou vrtačkou
Ale zuby si čistim dost, elektrickým kartáčkem asi každej druhej den.Teda tebe bych fakt chtěla políbit. Že ty nemáš holku?
)Že ty nemáš holku?Ne, já nikoho nechci a rázně to odmítám (proč, to je moje věc).

...
objetuju 250kc a koupim gram ganjiZa ty prachy doporučuju gram pořádný oranžády (a bacha, dealeři dost okrádaj, 1G je mnohdy až 2x víc než dostaneš), kouřit přes vodnici...kdyžtak vypít nějaký energetický drink (třeba Speed8) a bude záhul...
okec: nehulim, mám rád trávu naštěstí jen jako hezkou voňavou kytku
A mam jit si nechat vyndat obe spodni osmicky a to teda sranda nebude.......
No, ona vrtačka není to nejhorší, na ortodoncii si teprv umí vymyslet pořádné drasťárny.
Nejprve jsem se totiž dozvěděl, že mi budou muset vytrhnout obě spodní osmičky, což se v nemocnici zvrhlo v snad půlhodinové vysekávání. Dodnes nezapomenu, jak mě, když jsem řval bolestí, anestezioložka přesvědčovala, že mě to nebolí, jen se mi to zdá. No a o pár měsíců na to jsem si nechal vytrhnout horní čtyřky. 
. Sice první návštěva u ní byla nedobrovolaná ale co už. Ozval se mi nějaký zánět v zubu. No chodil jsem tam skoro tři měsíce každý týden. Léčila mi dva zuby a celkem jsem dostal 14 injekcí. Prostě radost. Takže fakt je lepší chodit pravidelně... .
A jen tak mimochodem, o mrtvých a o zubech jen v dobrém!
Petr
Tiskni
Sdílej: