Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Zapomel jsi na Thiefa, Dune1&2...
s Falloutem II si zrovna hraju. Pod vmware slape jako vino, dokonce by se dalo rici ze lip nez ve widlich protoze kdyz se dobre zatizi stroj (s cimz jako spravnej gentooista nemam problem da se i obcas nekoho potkat pri cestach po mape.
A kdyz uz je o tom rec, DooM III pod tucnakem nejde o nic hur nez pod widlema a v nekterych ohledech podstatne lip. OpenTTD je proste skvely. Predelavek UFA je tolik ze jsem je ani nezkousel. Return to castle Wolfenstein ma linuxovou verzi. Unreal Tournament taky chodi a daji se pry pod nim rozbehat data z puvodniho Unreala. Jestli se zadari darkmodu tak se dockame i stealth akce. Diablo, Halflife a dalsi chodi bez potizi pod wine.
Kdyz pripoctu ze vetsina starsich pecek chodi pod dosboxem lip nez pod DOSem samotnym, je to mozna min dobrych her nez je na widle ale porad podstatne vic nez muze zamestnanej smrtelnik stihnout Nemluve o unikatni, nejdrsnejsi, nejtezsi, nejkrvavejsi a nejnapinavejsi akci vubec, corewars . Takze rict ze te linux od hrani urizl neni fair.
BTW2 Half-life 2 me zklamal. Ma decentni pribeh, par vyborne udelanych map a celkove to neni spatna hra na jedno dohrati ale to je tak asi vsechno. Kdyz prictu steam, widle only, prusery a ostuda pri vyvoji...
A pak jedna hra u který neznám už název, ale před lety jsem ji hrál znovu. Jednalo se o malýho panáka co lítal lidskym tělem a likvidoval nemoci.Fantastic Voyage. Jo, to byl mazec, na to nedám dopustit ještě dneska!
Tiskni
Sdílej: