Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zapomel jsi na Thiefa, Dune1&2...
s Falloutem II si zrovna hraju. Pod vmware slape jako vino, dokonce by se dalo rici ze lip nez ve widlich protoze kdyz se dobre zatizi stroj (s cimz jako spravnej gentooista nemam problem da se i obcas nekoho potkat pri cestach po mape.
A kdyz uz je o tom rec, DooM III pod tucnakem nejde o nic hur nez pod widlema a v nekterych ohledech podstatne lip. OpenTTD je proste skvely. Predelavek UFA je tolik ze jsem je ani nezkousel. Return to castle Wolfenstein ma linuxovou verzi. Unreal Tournament taky chodi a daji se pry pod nim rozbehat data z puvodniho Unreala. Jestli se zadari darkmodu tak se dockame i stealth akce. Diablo, Halflife a dalsi chodi bez potizi pod wine.
Kdyz pripoctu ze vetsina starsich pecek chodi pod dosboxem lip nez pod DOSem samotnym, je to mozna min dobrych her nez je na widle ale porad podstatne vic nez muze zamestnanej smrtelnik stihnout Nemluve o unikatni, nejdrsnejsi, nejtezsi, nejkrvavejsi a nejnapinavejsi akci vubec, corewars . Takze rict ze te linux od hrani urizl neni fair.
BTW2 Half-life 2 me zklamal. Ma decentni pribeh, par vyborne udelanych map a celkove to neni spatna hra na jedno dohrati ale to je tak asi vsechno. Kdyz prictu steam, widle only, prusery a ostuda pri vyvoji...
A pak jedna hra u který neznám už název, ale před lety jsem ji hrál znovu. Jednalo se o malýho panáka co lítal lidskym tělem a likvidoval nemoci.Fantastic Voyage. Jo, to byl mazec, na to nedám dopustit ještě dneska!
Tiskni
Sdílej: