abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Hlavolam

    26.2.2008 20:43 | Přečteno: 1514×

    Tři chlapci si koupili budík, který stál 30 Kč, takže každý z nich zaplatil 10 Kč. Po jejich odchodu z obchodu prodavač zjistil, že budík měl stát jen 25 Kč a proto poslal svého pomocníka, aby chlapce dohonil, omluvil se a 5 Kč jim vrátil. Jeden z těch tří chlapců ale řekl, že 5 nelze dělit 3, a ať si prodavač 2 Kč nechá od cesty a jim dá každému korunu.

    Potom ale jeden z chlapců zjistí, že něco nehraje. Nejdříve každý zaplatil 10 Kč, 1 Kč jim vrátili, takže každý zaplatil 9 Kč. 3.9=27, pomocník má 2 Kč od cesty, tj. 27+2=29 Kč, a kde je ta třicátá koruna?

    Doma jsme nad tím seděli dobré půl hodiny než jsme na to přišli, zkuste jak na tom budete :-)

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    freshmouse avatar 26.2.2008 20:53 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Má už někdo řešení? Prosím, urychleně mi ho napiště (sem, nebo soukromě)... :-/
    26.2.2008 22:07 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    27-2, nie +2, preplatili
    kozzi avatar 26.2.2008 20:53 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    No to co pises je blbost ano oni zpaltail 29 kc ale v tom je obazeno prave i tech 2 kc co dostal poslicek no a ty tri koruny co jim dal dava dohromady 30, co na tom je za hlavolam?
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    San avatar 26.2.2008 20:59 San | skóre: 4 | blog: kecy starý Blažkový | Blansko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    No podívej se o komentář nad sebou, někomu to opravdu vrtá hlavou a popravdě to jak jsi to vysvětlil jsem sám příliš nepobral.
    Kýbl ovčích hovínek
    freshmouse avatar 26.2.2008 21:02 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Já to umím vysvětlit tak, že 25 / 3 je 8,33 (atd.). A k tomu každý po koruně, takže to máme 8,33 + 1 = 9,33. 9,33 * 3 = 28. 28 + 2 = 30, a to je správně.

    Ale to vysvětlení v zápisku nechápu... :-/
    kozzi avatar 26.2.2008 21:05 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    trosku divny a neprijde mi to spravne :D Musim se priznat ze tento priklad jsem rezil uz nekdy kolem 1 trid na ZS, tenkrat jsme si zehnaly 30 desetniky a zkusili si tu situaci simulovat. :-D.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    freshmouse avatar 26.2.2008 21:13 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Ale pořád nechápu to řešení v zápisku...

    Vklad každého před slevou: 10.

    Vklad po slevě: 9.

    3 * 9 = 27; zbývají 3. Jak to, sákryš? :-(
    San avatar 26.2.2008 21:16 San | skóre: 4 | blog: kecy starý Blažkový | Blansko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    To jsou ty co jim poslíček vrátil, v těch 27 Kč to není započítaný, jsou započítaný jenom ty 2 co si poslíček nechal
    Kýbl ovčích hovínek
    26.2.2008 21:14 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    V tom zápisku je taky hovadina, protože 29,- Kč nikde nefiguruje. Celá finta je v zavádějící otázce, protože se tváří, jako by budík stál 30 korun, ale on stál jen 25 korun. Čili ne 3 * 9 + 2 (a koruna chybí), nýbrž 3 * 9 - 2 = správných 25,- Kč.
    26.2.2008 21:16 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    (předpokládám, že kdo to chce řešit sám, ten nekouká do diskuse)
    kozzi avatar 26.2.2008 21:27 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Jo jsem se upsal, me reseni bylo spravne jen jsem se prepsal viz nize jsem to posal podrobne
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    26.2.2008 22:08 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Vida, odpověď níže jsem nějak minul. :-)
    kozzi avatar 26.2.2008 21:03 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    A co si na tom nepobral, vzdyt je to jasny 3 typci zaplati za neco 30kc, takze oni nic nemaji, typek posle 5 kc zpatky, to zanmena on ma 25kc, a 5 kc je na ceste, stale 30kc dohromady, kluci dostanou 3kc, kazdej po jedno dohromady 3kc, toznamena ze si reknou ze zaplatili dohromady 27kc no a oni maji tri kc coz je stale 30kc, takze tam problem neni, to ze poslicek ma dve koryny neni dulezity ty se zapocitavaji uz v te castec 3*9 = 27
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    San avatar 26.2.2008 21:05 San | skóre: 4 | blog: kecy starý Blažkový | Blansko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Jo takhle už to dává smysl, ale to původní mě příjde trochu zmatečný.
    Kýbl ovčích hovínek
    kozzi avatar 26.2.2008 21:06 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    jj ted koukam ze jsem se upsal a napsal 29kc tam melo bejt 27 sorry
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    |🇵🇸 avatar 26.2.2008 20:54 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Trvalo mi to asi minutu. Prozrazovat to ale nebudu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    kap avatar 26.2.2008 21:08 kap | skóre: 10 | blog: The Bro Code
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    To je celkem dobrý. Já bych se měl stydět, trvalo mi to asi 3 minuty :(
    David Watzke avatar 26.2.2008 22:35 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    +1
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    26.2.2008 21:03 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    každý správný matematik ví, že nikdy nemá věřit žádným znamínkám (znamínkům?) ;-)
    26.2.2008 21:04 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    A kde je ten hlavolam?
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    26.2.2008 21:15 PY.gn.EI | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Myslím že už to tu jednou bylo
    San avatar 26.2.2008 21:18 San | skóre: 4 | blog: kecy starý Blažkový | Blansko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    jo tak to je klidně možný, ale já tu nebyl :-D
    Kýbl ovčích hovínek
    vencour avatar 26.2.2008 21:21 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam

    Malá konfrontace. Tedy ... skutečně nikdy nevstoupíš do stejné řeky?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    kozzi avatar 26.2.2008 21:31 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    A sakra :-D
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    vogo avatar 26.2.2008 22:05 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    no trvalo mě to asi 5 vteřin :) ale někoho to jistě může potrápit, je to jak píše Kozzi
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    26.2.2008 22:40 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    na pol hodinu to urcite neni, ale nechal som sa najskor zmiast :)
    Max avatar 26.2.2008 23:03 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    Uvědomil jsem si to asi během minutky, když jsem si to četl znovu. :)
    Klucí zaplatili celkem 27,- s tím, že 25,- přišlo na budík a 2,- prodavači. Na konci autor chce přičítat 2,- k 27,-, což je blbost.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Petr Tomášek avatar 27.2.2008 09:44 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hlavolam
    To není hlavolam, to je píčovina...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.