Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Měl bych takový menší dotaz, o kterém si však myslím, že je na poradnu trochu mimo mísu. Vzhledem k tomu, že brácha je totální závislák na pc (15 hodin denně není problém), tak mě naši pověřili, ať mu na pc (ubuntu 7.10) zablokuju internet a to tak ať na to zaručeně nepříjde jak to opravit. Napadlo mě nějak "vypnout" ovladač v jádře nebo podobně, ale netuším jak to provést. Dík za každou radu.
Tiskni
Sdílej:
sudo
, dalo by se napriklad ...
/etc/resolv.conf
owner
:
owner This module attempts to match various characteristics of the packet creator, for locally-generated pack‐ ets. It is only valid in the OUTPUT chain, and even this some packets (such as ICMP ping responses) may have no owner, and hence never match.
Po přečtení zdejších rad jsem změnil názor, asi bych neblokoval úplně, jen zkusil omezit dostupnost jistých adres na třeba 2 hodiny denně, jestli je něco jako hosts.deny pro odchozí traffic? Takže spíš iptables.
Jeste me napadla jedna vec ... co bude delat, kdyz nebude sedet u PC? Nabizite mu nejakou alternativu?mno, je-li řeč o 15 h denně, mohl by začít normálním spánkem
Já nevím, já bych asi přistoupil k odstranění síťové kartyProtiakce: tajný nákup USB síťovky.
Jenom falešný ajťák se raději donutí k procházce lesem (eventuálně luxování), než k pořádně probdělé noci před tou zářivou kráskou.Mnoo... tak to teda nevim nevim... procházka lesem není vůbec špatná věc. A když by se k tomu dalo hezké počasí, solární panel a rozumné mobilní připojení, tak bych tam vydržel i celkem dlouho. Ale čím dýl se kolem počítačů pohybuju, tak nějak nemám potřebu u něj vysedávat za každou cenu. Spíš naopak, využiju skoro každé příležitosti dělat něco jiného.