Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Většina příznivců GNU/Linux jsou na svou příslušnost ke komunitě hrdí a nebojí se to taky dávat najevo. Ať už se procházejí v tričku s nápisem "Linux" na hrudi, anebo s sebou vlečou obrovského plyšového Tuxe, kam jen se hnou. Pro ty, kteří svého tučňáka ještě nemají, anebo si chtějí pořídit dalšího do sbírky, je tady přehled míst, kde se mohou obohatit o nejrůznější doplňky k GNU/Linux, od klíčenek počínaje a kravatou s "nabaštěným" tučňákem konče.
České servery
Butik Root
link
Nejznámější místem, kde nakupovat, je nejspíše butik na serveru ROOT. Je zde velký výběr originálních triček, dále samolepeky, mikiny anebo pánské boxery. Buhužel z nabídky vymizely dámské kalhotky, které by ocenila nejen linuxačka, ale nejspíše i její partner. Zajímavá je taká zlatá osuška nebo ručník, s kterým můžete dělat parádu na koupališti, když zrovna na sobě nemáte své oblíbené tričko. Z hlediska dámy jako velké mínus hodnotím absenci menších velikostí. Pokud slečny nechtějí v triku vypadat jako v pyžamu, tak zde nemají šanci. Tento problém se bohužel vyskytuje i u většiny následujících obchodů (výjimky jsou zdůrazněny).
Tiskni
Sdílej:
anebo s sebou vlečou obrovského plyšového Tuxe, kam jen se hnouTo mi někoho připomenulo, asi na to nikdy nezapomenu