Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Tak nevím, jestli je chyba jenom mezi klávesnicí a židlí nebo i někde jinde.
Situace: nedávno jsem tátovi rozjel scanner HP ScanJet 3770 (na Win 98SE, sane ho nepodporuje*). Dnes něco potřeboval a nejelo to.
Vypadalo to, že je chyba v ovladači, tak jsem přeinstaloval ovladač i s programem (je to jeden bundle). Nic, navíc to začalo hlásit jakousi chybu (šestnátkový kód, co z toho mám @#$% vyčíst!?).
Napadlo mě podívat se do linuxu, jestli bude scanner vidět ve výstupu lsusb
. Už při bootu byla konzole zahlcená chybovými hláškami od usb hubu, mezi nimi se skvěla otázka "je USB kabel v pořádku?" (anglicky). Odpojil jsem kabel, zkusil jiný (náhodou jsem měl jeden stejný typ volný) a naráz se scanner pěkně přihlásil. Toto vzalo asi hodinu.
Reboot do Windows a pak to začalo: program stále nebyl schopen scanner nalézt - ani po restartu počítače a znovupřipojení scanneru. Tak jsem se dal do reinstalací programu. Zkrátím to - zkusil jsem to asi čtyřikrát. Poprvé jsem zkusil program přeinstalovat přes stávající. Nic Potom odebrat přes "přidat nebo odebrat programy". Zase nic. Potom totéž + pročištění registrů a c:\windows
. Zase. Totéž + odebrat ".NET Framework" (pouze přes "Přidat nebo odebrat programy"). Zase nic. Další dvě hodiny pryč.
Protože to je holý systém (+ IE6, OOo2 a pár driverů, instalačky všeho na d: alias hda4), tak ty windows nainstaluju znovu a hodím to na čistý systém.
Počítač: Duron 600, 448 MB RAM, Ubuntu 5.10/Win 98 SE; Program je dvojice "Správce HP" a "HP Image Zone", obojí ve Flashi.
/var/log
? Pokud ano, je tam něco víc než jméno procesu a šestnáctková adresa chyby?Naschvál se neptám přímo po balíčkovacím systému, protože ty linuxové AFAIK měly kolem r. 1999 k dobré použitelnosti ještě daleko.
* O těchto stránkách vím, ale k řešení to má hodně daleko...
Tiskni
Sdílej:
Možná se dočkáš ohrazení po přesměrování dotazu. I když to píšeš v blogu.
Co já vim, tak už od WinNT je něco jako prohlížeč událostí.