Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Jeden z důvodů, proč brněnská ODS de facto prohrála volby, bylo znechucení s jejími neprůhlednými praktikami ze strany ostatních politických stran. Jak vidno, tak ty ostatní strany mají také máslo na hlavě...
Taky vás povaví, když se ke konci hry min dostanete do situace, kdy si můžete pozici miny akorát tak tipnout?
Možná to napadlo i někoho dalšího z vás. Vidíte vedle sebe "hifi" věž, DVD přehrávač/nahrávadlo a televizi. Pak vyvstávají otázky typu:
Sháním rss čtečku a nějak stále nemohu najít tu pravou. Co bych od ní chtěl, aby se mi dobře používala:
Tento zápisek je "externí paměť". Windows samy o sobě přehrají úplný prd, to ví každý. Prostě jim chybí kodeky a ne zrovna málo. Býval to průšvih, protože bylo potřeba nainstalovat několik různých proprietárních kodeků tak, aby se mezi sebou nepomlátily. Už dlouho se to snaží řešit různé codec-packy, ale to prostě není ono. Chce to prostě libavcodec, na kterém jsou postaveny mplayer, xine a vlc, a který přehraje takřka vše. Ten do windows přinesl projekt ffdshow (sf.net/projects/ffdshow), který umožňuje "normálním" windowsím přehrávačům používat právě libavcodec. Ten ale usnul už před lety a proto se ve vývoji pokračuje v jeho forku, který se jmenuje taktéž ffdshow, ale roste na adrese ffdshow-tryout.sourceforge.net a nedá se narychlo vygooglovat. :-)
Pokud budete chtít odkázat nějakého windowsáka na zdroje, existuje celkem pěkný článek na emagu. Chybí mu jen drobnost: odkaz na domovskou stránku projektu...
Narazil jsem na dva příklady přístupnosti podle úředníků Jihomoravského kraje. Obě jsou to mapové aplikace, obě se tváří "otevřeně" a "přístupně", ale něco jim k tomu chybí...
Inspirován flamebaitem jsem si zkusil sestavit ve stejném obchodě nový počítač tak, aby další 3 - 4 roky bez velkých zásahů do HW zvládal všechny požadavky "běžného domácího" uživatele:
Čerstvě mi jede k plné spokojenosti swsusp v Ubuntu 6.06. Jak na to:
Toto je velmi přitažené za vlasy. Podle toho s textem zacházejte
Jak by mohla vypadat frančíza společnosti, jejíž jméno v tomto blogu nebude napsáno. Objekty jsou lehce přejmenovány tak, aby „veškerá podobnost se skutečností byla pouze neúmyslná a náhodná“.
Někteří zde už chtěli zažité dělení na pravici a levici zrušit. Nyní však vyplula na povrch fakta, která tyto pochybené názory minimálně v rámci ábíčka hravě vyvrátí.
Měl jsem teď měsíc zapůjčeno měřítko spotřeby PAGET TRADING LTD Modele no: 9149
(dovozce Lidl ČR), tak jsem ho šoupnul do zásuvky před router a nechal ho tam 28 dní.
Se starým diskem v notebooku se to už nedalo vydržet, takže byl vyměněn za nový. Tady je malé porovnání.
V jednom diskusním vlákně na tomto serveru se objevilo několik vtipů na adresu pendolin. Aby nebyly tak samotné, tak v tomto blogu naleznete odkaz na mnohem větší sbírku.
Tak nevím, jestli je chyba jenom mezi klávesnicí a židlí nebo i někde jinde.
Situace: nedávno jsem tátovi rozjel scanner HP ScanJet 3770 (na Win 98SE, sane ho nepodporuje*). Dnes něco potřeboval a nejelo to.
Pokud ano, přečtěte si otázku v této staré diskusi a toho času poslední příspěvek pod ní.
:-)
Zkoušel jsem si pohrát v Gnumericu s pár grafy, které OOo neuměl rozumně udělat a Gnumeric to zvládl pěkně. Rozhodl jsem se tedy zkusit Gnumeric na poměrně jednoduchém úkolu, kteý se skládal z "pár" výpočtů. Nic složitého, tak jsem si říkal, že to bude v klidu. Nebylo:
Používám notebook a zvykl jsem si, že se nemusím nikam otáčet, abych měl ruce na klávesnici a přitom se díval na monitor. K tomu mám ještě po ruce myš, protože mi vpravo nepřekáží blok šipek a numerická klávesnice.
Jde o to, jak zabalit vlastní jádro pomocí balíčkovacího systému distribuce. Postup je z velké části shodný s postupem v Debianu. Návod není o vlastní konfiguraci a kompilaci jádra, o tom je dost zdrojů jinde. :-P
Potřeboval jsem teď přenést mezi dvěma počítači 700MB soubor, tak jsem si řekl, že u toho otestuju propustnost sítě
Aktualizace: Správci to již uhladili, tak odstraňuji neplatné odkazy.
Dva dotazy mě skoro zvedly ze židle. Tazatel použil v prvním z nich (půl hodiny před půlnocí) relevatní titulek a slušnou otázku. Byť by mohla odpověď znít STFW bez jakéhokoliv odkazu, tak bych mu normálně odpověděl. Když ale o půl jedné v noci (po pouhé hodině a v době, kdy většina lidí spí), položil úplně zbytečný duplicitní dotaz [byl to odkaz, teď už je neplatný], tak mě to nasralo natolik, že jsem o tom musel napsat. Mimochodem smysl tohoto hw záznamu [byl o tom, že se mu nepodařilo rozchodit irda] vážně nechápu, když se všechno dozví z odkazu v tomto záznamu.
Když jsem byl v USA, tak mi chyběly kvalitní mapy místa - jsem prosté zhýčkán turistickými mapami ČR a automapa 1:150 000 (která měla dokonce stínovaný reliéf ) se s nimi prostě nemohla rovnat.
Gmail mi občas vyhlásí server error a reloady nepomáhají. Řešení je jednoduché - zkrátit url na pouhé https://gmail.google.com/gmail
.
Pracuju a potřebuju se soustředit a naráz začnou venku troubit auta úplně nehorázným způsobem, tak jsme asi zase jednou mistři světa v hokeji. :-D
Hledal jsem informace a fotky k dolnoloučskému viaduktu a přesných informací moc není. Proto dávám výsledky sem, abych to zase našel
Toto me celkem toci. Jsem na linuxovem tenkem klientovi v teto instituci, chci ceskou klavesnici, dam S-S a nic.
Those, who want Google's Gmail an have had no oportunity yet can write me an email and get one. Since gmail is in English this message is in English, too.