abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 13:33 | Zajímavý software

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Zajímavý článek

    Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.12.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 18:55 | IT novinky

    Společnost Valve publikovala přehled To nej roku 2025 ve službě Steam aneb ohlédnutí za nejprodávanějšími, nejhranějšími a dalšími nej hrami roku 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 16:11 | Komunita

    Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu a listopadu 2025. Zúčastnilo se více než 5000 uživatelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    V dokumentově orientované databázi MongoDB byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická bezpečností chyba CVE-2025-14847 aneb MongoBleed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.12. 23:11 | IT novinky

    Při úklidu na Utažské univerzitě se ve skladovacích prostorách náhodou podařilo nalézt magnetickou pásku s kopií Unixu V4. Páska byla zaslána do počítačového muzea, kde se z pásky úspěšně podařilo extrahovat data a Unix spustit. Je to patrně jediný známý dochovaný exemplář tohoto 52 let starého Unixu, prvního vůbec programovaného v jazyce C.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 14
    29.12. 15:55 | Komunita

    FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    29.12. 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (29%)
     (1%)
     (28%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (10%)
     (10%)
     (18%)
    Celkem 224 hlasů
     Komentářů: 22, poslední včera 15:34
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dojmy z Otázek

    21.5.2006 14:36 | Přečteno: 1477× | Ostatní | poslední úprava: 21.5.2006 14:36

    Pár neuspořádaných dojmů z dnešních Otázek.

    Aktéři: Překvapil mě projev Petra Nečase, kterého si z dřívějších diskusí pamatuju jako člověka, který používal podpásovky a nebyl schopen mluvit jasně. Překvapil mě Bohuslav Sobotka, kterého si pamatuji coby věcného diskutéra, jak vystupoval agresivně a demagogicky. Žádné překvapení se nekonalo u Vojtěcha Filipa držícího se neměnné rétorické linie KSČM, Pavla Němce v roli kapitána potápějící se lodi ani Miroslava Kalouska, který si dokázal udržet nadhled i v mezních situacích a mluvil k věci (mnou hodnocen jako nejlepší dnešní diskutér).

    Stran Mackovy inzultace Ratha mluvili všichni rozumně - jenom pánové Sobotka s Filipem sice měli tendence na ostatní útočit, ale nebylo to moc výrazné. Překvapil mě postoj pana Nečase, který k celé kauze zaujal přísně neutrální postoj a se ctí jej udržel.

    Proč Bohuslav Sobotka se stále snaží krýt Grosse a tvrdí něco v tom smyslu, že všechno ohledně jeho bytu bylo čisté, když to bylo minimálně podivné!? Má na něj Gross něco jiného nebo co? A ještě něco - proč říká, že se ČSSD zbavila lidí s pochybnou pověstí/minulostí, když třeba pánové Gross, Kraus a Zgarba jsou opět ve vysokých funkcích?

    Pavel Němec a jeho snižování daní pokud se nepletu, tak se daně v prvních dvou letech vlády nesnížily ani o procentní bod, později se zvýšila sazba daně z příjmu fyzických osob a následně byla pro FO zavedena minimální daň. Potom přišlo drobné snižování jednotlivých položek a společné zdanění manželů. Na můj vkus trochu málo na to, aby se to dalo vykládat jako snižování daní, které by bylo důvodem jeho stranu volit.

    Ještě zůstanu u pana Němce - vrátím se k jeho „největšímu selhání“. Zmínil zákon o vyplácení akcionářů. Je možné, že to mohlo být největší selhání US-DEU, ale nepochybně je mnohem menší, než selhání jistého ministra spravedlnosti, který nenechal soudit českými soudy člověka, který se na českém území provinil proti českým zákonům (ano, ministr byl jistý P. N. a souzeným byl katarský princ užívající si s děvčaty pod zákonem).

    Takto se nenápadně dostávám ke korupci. Nemýlí-li mě paměť, začala se někdy v době Zemanovy vlády zvedat míra korupce (dle Transparency International) a od té doby krůček po krůčku stále roste. Proč toto téma v diskusi nikdo nevytáhl? Že by si míře másla na hlavě byli všichni rovni?

    Potom jsem se dozvěděl, že výhružka pana Sobotky lidovcům vlastně žádnou výhružkou nebyla. Podobně napadl Jiří Paroubek Martina Bursíka a SZ. Co tím vlastně sledují, připravují si tak půdu pro spolupráci s komunisty?

    Toto jsou ty nejvýraznější dojmy z celé diskuse

           

    Hodnocení: 73 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    21.5.2006 14:52 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek
    V jaký vysoký funkci je Gross? Já měl dojem, že odešel z politiky a teď si doma kolem bazénu pouští vláčky.
    21.5.2006 15:09 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek
    Teď to nemůžu narychlo najít. Bylo to zmíněno v otázkách, že je „uklizen“ na nějakou funkci (nevím, jestli stranickou nebo úřední) a pan Sobotka se k tomu nijak nevyjadřoval...
    JiK avatar 21.5.2006 16:40 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek
    Gross z politiky neodesel. Pracuje pro CSSD jako nejaky konzultant pro bezpecnost nebo neco takoveho a po volbach se s nim pocita do funkce na urade vlady. Neni to prekvapive, protoze v civilu by se 'praci' neuzivil a ani Amway ani bordel od Barkove uz nenese tolik co driv. Klidne si to dohledejte.
    JiK avatar 21.5.2006 16:43 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek
    21.5.2006 17:18 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek

    Takže je šéf bezpečnosti ? Něco mi to připomíná (Rimmer):...5 tlačítek ? Opravdu celých 5 tlačítek ? ... a pokud jde o ta talčítka: Svítí ve tmě ?

    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    David Watzke avatar 21.5.2006 17:26 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek
    LOL, zrovna včera jsem se na to díval :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    21.5.2006 17:29 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek

    co ... to si vubec nevybavuju ... z jakyho to je dilu?

    RD sem nevidel uz pekne dlouho :-)

    David Watzke avatar 21.5.2006 17:29 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek
    Zpátky v červeném 3.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    21.5.2006 16:46 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dojmy z Otázek
    Jenom ta představa, že by politici museli pracovat, chudáci. Fuj to jsem se lekl
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.