Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Bude to pomaly rok čo som prvý krát vystúpil z lietadla tu na zelenom ostrove – v Írsku. „Tak a je to tu“, treba zavolať neznáme číslo, vybaviť odvoz, nájsť neznámych ľudí na neznámom letisku, prejsť neznámym mestom aby som nakoniec skončil v neznámej izbe – tej mojej.
Tak som sa rozhodol urobiť vo svojom živote zásadný krok. Po neistom "áno" mojej milej sme sa v stredu vybrali do mesta zariadiť všetko, čo zariadiť treba a v sobotu už bol náš osud spečatený. To pravé spolužitie sa však prejavilo až v nedeľu kedy sme našu stredajšiu kúpu vybalili..
Alebo ako sa jednoducho (a hlavne chutne) brániť letným horúčavám..
Tak a došlo k tomu najhoršiemu. Sme bez elektriny - teda maximálne (snáď) na dva dni, ale táto nepríjemná skutočnosť ma vyhnala z chladných firemných priestorov priamo do horúceho hrtanu leta.. Ako celkom zaujímava alternatíva sa ponúka T-com pláž na brehu Dunaja.
..alebo čo zaujimavé ma posledných pár dni zastihlo. K spomienkovému zapisku ma nakoniec dokopalo pár fotiek, ktoré som konečne stiahol do svojho notebooku.. Mac OS X na EeePC, presun na nový MacBook a čudný nápoj z Bahrainu - je toho dosť, tak poďme rýchlo na to..
V poslednom období sa mi dostal pod ruky zaujímavý problém. Potrebujem bezpečne vypočítať uživateľom zadaný matematický vzorec. Problémy su hneď dva. Jednak vyhodnotiť, či vzorec vôbec je validný. (alebo teda či ide o vzorec, alebo nie - tu je tolerovaťeľné isté pochybenie) Druhý, väčší problém je bezpečnosť celého riešenia.
..alebo vtipný detail jednej nevinne vyzerajúcej ikony + pár ďalších drobností
Laskavy citatel prepaci, pisem bez diakritiky - neskor vysvetlim, preco.
Poslednou dobou mi osud priniesol do ruk par zaujimavych drobnosti, ine (napriklad volny cas) si zas na oplatku vzal so sebou. Nakoniec som sa k blogu dokopal az teraz,ked uz naozaj ostava maloco ine na praci - pocas cesty v autobuse tam, kde lisky davaju dobru noc a wifi packety sa otacaju naspat utekajuc spat do civilizacie. Cim sa dostavame k hlavnemu elementu tohto zapisu a sice k zariadeniu na ktorom tento prapodivny blogovy zapis tvorim..
Zas som sa raz nechal inšpirovať freshmouse-om.. Konkrétne jedným jeho komentárom a akousi náhlou túžbou po komunikácii. :) Pokiaľ mi pamäť siaha, neviem o žiadnom xmpp chate, kde by sme sa mohli my, štamgasti tohto portálu schádzať..
Nie je to tak dávno, čo som rozprával o svojej Nokii 6630 a už mi neostava iné, ako zatlačit slzu nadýchnuť sa a hľadať náhradu.. Stačila chvíľka nepozornosti, tlačenica v autobuse.. Zlodej, ukradol si mi kamaráta! Ale treba ísť ďalej a tak po polroku opäť stojim pred dilemou, kto môjho charlieho nahradí?
Treba hneď na začiatku povedať, že akákoľvek objektivita tu ide stranou
Symbian sa mi zapáčil už z obrázkov a po prvých dotykoch som vedel, že nám to spolu dlho vydrží
Ako tento harmonický vzťah teda funguje v praxi?
Tento obrázok asi už poznáte, už som ho sem tam videl.. ale možno ešte niekto.. :-)
A vlastne prečo neuviesť link na celú sériu obrázkov - tie pravdepodobne nam bližšie sú až ku koncu ;-)