Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jak možná přemýšlí takový Zander:
Sotva opravím chybky a upravím zdroják pro poslední kernel, už zase řve támhleta extrémní minorita používající NetBSD na desktopu, že chtějí taky drivery nVidia. Moje odpověď jim nestačí, tak sepíší další zbytečnou petici.
Právě popadesátý odpovídám na ten samý blbý dotaz ve fóru. Kéž bych jim nemusel vždy všechno vysvětlovat a mohl jsem odpovědět jen RTFM.
Nedavno jsem dopsal experimentální funkci RenderAccel. Byl jsem té dobré vůle, že jsem tu funkci dal do driverů pro veřejnost. A teď všichni otravují, že jim to padá, když to zapnou... Proč sakra nečtou README, kde se píše, že je to experimentální? Já blbec...Zase další stížnosti na Xidy a crashe ve fóru. Jenže jak já to mám opravit, když je to v případě některých karet chyba v BIOSu*? Proč to nevyřeší samotný výrobce karty? A zase všichní nadávají na nVidii...
*V případě GF6800 byly Xid errory chyba v SW, u jiných karet se to zdá být i bug v BIOSu.
Zdravim No ja myslim, ze Linus toho uz ma na praci dost a dost.Jsem spíš myslel, že pod jeho vedením s tím půjde zkompilovat nové jádro. Chtít po něm aby to naprogramoval by bylo moc, o to ať se starají výrobci HW.
Drivery fungují, a to dokonce výtečně.lež - tedy alespoň já si pod "výtečně fungujícím driverem" rozhodně nepředstavuji mrchu, díky které mi je schopen zatuhnout počítač jinak jak již bylo uvedeno - mám být nVidii vděčný za to, že mi prodala nefunkční šmejd? ... bohužel tento blogpost míchá dohromady dvě věci, a to dostupnost a funkčnost ovladače se sporem open vs. closed source, takže těžko v tomto guláši argumentovat pro jednu či druhou stranu ...
Tiskni
Sdílej: