Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Na jednom CZ/SK Enemy Territory serveru mě naštvali a tak jsem se rozhodl rozdělit hráče do několika kategorií
Jedna z největších svinstev na ET je IMHO selfkilling (hned po cheatování). Jeden týpek na nějakém CZ/SK ET server selfkilloval co se dalo. Poslal jsem ho do patřičných míst. Na to zareagoval hlasováním o MUTE a začala hádka, že je mi 13 a že chodím určitě na učňák. Řekl jsem mu realitu a na to zareagoval tím, že v 16 letech Enemy Territory nerozumím a co je mi do toho...Pozoruhodné je, že se podobní lidé vyskytují jen na některých serverech. Např. na ET.VOLNY.CZ bývá dobrá společnost a týmová spolupráce.
Tyto kategorie neberte příliš vážně - je to jen pro pobavení
Kategorie první, český machr
Kategorie druhá, typický Němec
Kategorie třetí, typický Polák
Kategorie čtvrtá, typický Brit
Kategorie pátá, typický Čech/Slovák
Tenhle zápis slouží k výlevu pocitů a myšlenek a tak ho berte s nadhledem
Tiskni
Sdílej:
Případně (z mé zkušenosti většinou poláci) skupinka hráčů, kteří dokazují jací jsou machři tím, že donutí normální hráče opustit server kvůli absolutní nehratelnosti. Něco jako "vyrovnané" týmy jim nic neříká.Todle se mi stává v csku (counter-strike), kde občas musíme "zařvat",aby to přestalo být 5 na 3 nebo 7 na 4 apod. Jinak já nejsem asi nespadám do žádné kategorie, protože sice většinou hraju v týmu (ET jsem hrál pouze několikrát), ale většinou nedbám na vlastní smrt, ale na "moment překvapení" tzn. vyběhnout proti 5 sám, apod. Bohužel to funguje jenom chvíli, pak už se musí hrát v týmu :) ale stejně vždycky umírám první, i když jsem v počtu killů nad průměrem.