Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Říkám si jaké hyeny můžou útočit na bezplatnou službu poskytující IPv6 tunely. Možná ještě beru, když útočí na servery nějaké firmy. Říkám si, že pro to třeba mají nějaký svůj důvod (negativní zkušenosti, pomsta za spam apod.). Ale tentokrát se ti l33t hax0rs skutečně předvedli - je vidět, že jim není nic svaté a pravděpodobně na tom nejsou psychycky nejlépe (nějaké komplexy). Ještě chápu klasické hacknutí (bezpečnostní chyba), ale DoS útok je srabárna.
Na co budou útočit příště? Na SourceForge.net?
Shromážděné informace o záměrech teroristů Právo předalo Bezpečnostní informační službě (BIS), civilní rozvědce a Národní protidrogové centrále.Zajímalo by mě, kde Právo takové informace bere a jak souvisí teroristické útoky a feťáci?
Říkám si, kam jsme to jenom dotáhli se svým bratrstvím s USA...
Nevím, co je to Aeroglass, ale i tak se mi to nelíbí.
Co je TCPA/Palladium se dozvíte zde.