Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)
Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Byla vydána (𝕏) nová verze 26.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.7 je Xenial Xenops. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Na Seznam nepovolených internetových her (Wikipedie) se k 13. 7. 2026 dostala predikční platforma Polymarket.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 167 (pdf) a Hello World 30 (pdf).
Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.
Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.
Insula Faktury je open source generátor faktur, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Žádná registrace, žádné sledování, žádné omezení. Zdrojové kódy jsou k dispozici na Codebergu.
První Mobile Linux Hackday v Plzni, tj. komunitní setkání věnované Linuxu na mobilních zařízeních, proběhne 24. července od 10:00. Akce je otevřená všem zájemcům – od zvědavců po zkušené vývojáře. Dopoledne proběhnou přednášky Davida Heidelberga a Petra Hodiny o aktuálním stavu mobilního Linuxu: proč vůbec chtít tučňáka v kapse, jaké telefony jsou dnes dobře podporované a co taková podpora obnáší. Po obědě se zaměříme na konkrétní
… více »
Jestli ten člověk čte jakpsatweb, zveřejnit na jakpsatwebu!
Mimochodem, důrazně varuji před nápady prezentovat to na diskusi jakspatweb.cz (ne jaknaweb.com, to je fekál, nic víc), zabřednete do totálního flame
)
A i možná, tady by to mohl někdo vědět, najde mi Google odkazy v SVG obrázku?
no, pokud to takhle půjde dál, tak si tvůj web moc lidi nepřečte
víc něž tři čtvrtiny má na svým kompu šmejda
kolik lidí si myslíš, že změní prohlížeš kvůli tvému webu
odhaduju to na nula celá nula nula ho*no
spíš tak uživatele jen nasereš
taky dělám weby v XHTML jen trochu porušuju standardy (xhtml/xml) pro IE6 (text/html) - stejně jako W3C
BTW myslím si, že vykopávat IE není spravedlivé - IE7 by měla být o něco lepší, i když taky bude co do nejnovějších standardů stát za ho*no 
Zděsil jsem se, kam jsem se to dostal
Chtělo by to taky nějaký ty torrenty, ne?O prázdninách se asi zase vrhnu na psaní titulků pro MASH, takže fakt budou.
BTW do patičky svého budoucího webu jsem dal pro IE větičku:
Proč používat šmejdy když jsou Opera nebo Firefox lepší a zadarmo?
a tady je narychlo spíchnutá ukázka, pokud by se někomu líbila, samozřejmě ji můžete okopírovat
ten kód samozřejmě berte se rezervou - bylo to fakt narychlo 
a) pro jistotu, aby si nemysleli, že se za ně platí...
b) a když je to zadarmo, proč si to nestáhnout, že 
OK, to byla podpásovka
(kromě těch GURU, co do rozjedou i pod tučňákem
)
).
Pán začíná být nějak konservativní
Ale nechtěj vidět tu spoušť po výměně zpět
Ja mam licenci k windows od prodejce pocitace, bez systemu byla vetsina pocitacu drazsi takze ja mam IE ve wine legalne
. Od vcerejska.
BTW: Vcera jsem vytvarel stranky pro skolu, muzu rict, ze jsem byl velmi nas*an kdyz mi to IE nabidl ke stazeni. Tesim se az nekomu rupnou nervy (snad to nebudu ja) a pujde umlatit vyvojare toho divnyho E k smrti.
Třeba místo "v prohlížeči" by tam uživatelé IE měli "v prohlížeči lepším, než který používáte" a podobně...
A já prostě nevidim důvod, proč by si jeden tu práci měl odpouštět, zatimco pro toho druhýho by to měla bejt povinnostPro mě to není povinnost a ani cíl. Cílová skupina není uživatel Windows/IE, pro něj tam není nic.
User-Agent v hlavičce dotazu přesměrovávat návštěvníky na jinou stránku. Prostě je nechte, ať jim jejich hloupý prohlížeč nabídne download…
Tiskni
Sdílej: