Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Jestli má vlastní server, já bych na jeho místě šel do Confluence a Jiry.
A kolik taková paměť stojí?
(Co se licencí týče, Ladicek již odpověděl.)
Aha. Koukám, že problém je někde jinde.
nekdy to zaroven znamena i lepsi
A někdy zase horší.
A to je mírně řečeno. Ne, lidem od Open Source se člověk prostě nezavděčí. :'(
A přijít o 158 dní uptime?
Navic je to v Jave, takze bych musel prikoupit pamet.Dalších 32 MB?
Jinak jsem rád, že přicházejí další novinky ve fatratu. Nešla by udělat iskladka?
Jo ještě jedna věc co mě štve. Když dám linky z rapidu musím změnit stahování na rapidshare.com free (jenom když mám zadaný přihlašovací údaje na Collector's Zone prostě na free). Nešlo by to udělat aby to tahalo automaticky z rapidshare free? Mám to dát do bugzilly?
hmm, fatrat se mi docela líbil, ale zásadní chybou bylo, že nefungoval.
Mňa by zaujímalo, ako to vyzerá s podporou integrácie do Firefoxu, alebo funguje aspoň s FlashGot?
A stále platí to (je to niekde v archíve), že pri sťahovaní viac odkazov (napr. FlashGot - vše) FlashGot spustí viac inštancií? Alebo sa to spravilo pomocou DBus, ako je napísané v dokumentácii?
Mi chybí ve FatRatu jediná funkce. Nastavení čekání na další download z Rapidshare.
Ale to by se musel ručně každý soubour pouštět ručně a nebyl by to automatizovaný downloader. S tím nastavením by počkal na uplynutí čekání, které Rapid obnovil ( cca 15 minut ). Takhle jsem musel ručně spouštět download a to je celkem opruz. Nehledě na to, že pak něco tahám i týden, nejsem furt u kompu.
Jenže to vyhodí chybu downloadu a hned skočí na další soubor. Takto pokračuje až na konec seznamu.
Prostě musím čekat s dalším downloadem dokud neskončí čwkací lhůta Rapidu. To je těch 15 minut.
Vyskúšal som, nie je zlý, ale stabilnú verziu neskompilujem (Debian Testing) a git verzia ma štve s tým vyťažením procesora u libtorrent. Robí to v kuse aj 5 minút a na staršom počítači je to dosť poznať.
Nutno poznamenat, že se s novým libtorrentem u FatRatu občas třeba na půlminutu objeví zátěž CPU na 100 %, aniž bych tušil, co ta knihovna má tak důležitého na práci.Asi aby si přišli na své i uživatelé SMP systémů. Ne že bych měl procesorů na rozdávání, ale týhle chyby jsem si nikdy nevšimnul.
Musim rict, ze to je opravdu supr program, ale mel bych k nemu par pripominek.
Jedna celkem podstatna je, ze kdyz vypadne pripojeni k netu behem stahovani , tak program spadne. Proste se sam vypne.
No a druha vec je spis namet na pridani funkce casoveho stahovani. Abych si mohl nastavit kdy chci zacit stahovat dane soubory.
Jojo , mam to nejakou vyvojovou verzi. Ve stabilni verzi to nepada?
QtScript runtime exception: SyntaxError: return outside function body on line 158
Backtrace:
()@/usr/local/share/fatrat/data/remote/index.qsp:158
()@:-1
a dalej:
QtScript runtime exception: ReferenceError: queue is not defined on line 297
Backtrace:
()@/usr/local/share/fatrat/data/remote/index.qsp:297
()@:-1
Tiskni
Sdílej: